FlAsh_7

Proč se František Ferdinand d'Este nazýval d'Estem?

Odpovědi
da ny

NO,
hlavně, že máme „všichni“ internet, když nevíme “…. 😉

„Jméno za bohatství: Jak získal František Ferdinand přízvisko Este?“

„František Modenský nabídl Karlu Ludvíkovi, že ustanoví jednoho z jeho synů svým dědicem pod podmínkou, že chlapec přijme rodové jméno Este a naučí se během dvanácti měsíců obstojně italsky. Karel Ludvík o tom informoval své dva starší syny“
https://www.sto­plusjednicka.cz/jme­no-za-bohatstvi-jak-ziskal-frantisek-ferdinand-prizvisko-este