Nejvhodnější místo pro umístění topných těles je pod okny. Okenní parapet nemá být umístěn těsně nad tělesem a nemá přesahovat příliš do místnosti proto, aby teplý vzduch mohl stoupat a okno „omýval“. Tím docílíte správného proudění vzduchu. Před velkoplošnými terasovými dveřmi má být takzvané konvektorové topení instalováno v podlaze. Proudění vzduchu je v takovém případě optimální a volnému výhledu ven přitom nic nebrání. Pro omezení padajících chladných proudů od okenní plochy a od infiltrace je nutné umístit otopné těleso vždy pod okno a délku otopného tělesa volit pokud možno stejnou jako délku okna. Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/kam-s-radiatory-v-interieru
0 Nominace Nahlásit |
Protože zajišťuje nejlepší tepelnou pohodu a nejvyšší účinnost
radiátoru.
Studený vzduch z okna se ohřeje a stoupá vzhůru. Při umístění kdekoli
jinde se obrátí směr cirkulace, studený vzduch jde k podlaze a je zima
od nohou.
0 Nominace Nahlásit |
jsou k tomu přinejmenším dva praktické důvody. Okno i radiátor vám zablokují část stěny ke které pak nemůžete přisunout libovolný druh nábytku. Pokud obě tyto překážky dáte pod sebe získáte větší plochu využitelných stěn 🙂 Další důvod je ten, že na relativně chladných oknech se v zimních měsících při vnitřní vlhkosti nad cca 60% kondenzují páry, a dlouhodobě může vznikat plíseň v rozích, pokud však kolem oken necháte stoupat horký vzduch z radiátorů, tento problém můžete snadno minimalizovat.
Upravil/a: anonym
0
před 2450 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Kvůli cirkulaci vzduchu. Okny často táhne, nebo i při větrání se dovnitř dostává studený vzduch, tak se pak v místnosti lépe vzduch promíchá. Dokud jsme neměli regulátor na udržování teploty vody v radiátorech , tak jsem byl rád, že máme radiátor pod okny a můžu hodně větrat, abychom tu neměli přetopeno.