Avatar uživatele
zjentek

Proč se zde neuplatní pravidlo Occamovy břitvy a jednoduše se tak nepřizná, že jde o mimozemšťany?

Anebo se snad i mezi vámi najde někdo, kdo by sdílel na př. názor jakéhosi chirurga, že lebky se silně podobají lebkám alpak? 🤦‍♂️
https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_im­g_QN_7/af7cd/mi­mozemstani-vetrelci-ufo-jaime-maussan-peru-mexiko.jpeg?fl=cro­,0,0,1800,1200%7Cres,256­0,,1%7Cwebp,75

Zajímavá 0 před 353 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Něco jako… Kam až se podívám Země vypadá jako placka, takže je to placka?
To jestli uplatníš nebo neuplatníš Occamovu břitvu je Tvé rozhodnutí a týká se jen a pouze Tvého zvažování různých teorií. S realitou Occamova břitva nic nenadělá a i kdyby to stokrát vypadalo, že 2 a 2 je 5 realitu to neohne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Pro tebe by bylo vysvobozením, pokud by ti zrušili internet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Dochy, realita, PŘESNĚ. Znát tak realitu…

Nechápu proč právě pro entitu zvanou člověk musí být jednoduchá vysvětlení VŽDY ZE ZÁSADY příliš jednoduchá na to, aby byla realitou. A tentýž tvor, takto smýšlející, ve stejnou chvíli (zároveň) HLEDÁ PRAVDU. 🤔 Komplikovaný to tvor.

Avatar uživatele
Dochy

„proč právě pro entitu zvanou člověk musí být jednoduchá vysvětlení VŽDY ZE ZÁSADY příliš jednoduchá na to, aby byla realitou.“
Já nic takového nenapsal. Připadá mi, že postupuješ poněkud proti kauzalitě. Píšeš tu, jako by člověk měl akceptovat nějaké vysvětlení a to pak bylo realitou. Ale ono je to naopak. Máme realitu, tu se snažíme pozorovat, na základě pozorování a naší fantazie přícházíme s teoriemi jak to vlastně funguje, poté tyto teorie podrobíme vědeckému zkoumání a případně experiemntům, na základě získaných výsledků vyřadíme nevyhovující teorie a pak teprve ty zbylé teorie začneme považovat za přírodní zákony..... A i v těch pak často objevíme trhliny a kvůli těmto trhlinám celé zkoumání může začít nanovo, zatímco realita zůstává stále stejná…

Avatar uživatele
zjentek

Tak, jako, to tvé vysvětlení, je přesně to, proti čemu poněkud postupuju. Ne proti kauzalitě, nýbrž, přesněji, proti složitosti. A mnohem přesněji pak proti složitosti lidského chápani v návaznosti k jevům běžného života okolo té lidské entity.

Prostě jsem přesvědčený že dělat z jednoduchých věcí složité, je průser. Znáš to „pak přijde pitomec a udělá zázrak (vynález), protože je pitomec a protože neví.“ Až potud je to v pohodě. Průser je, že tomu pitomci neuvěří pitomec s diplomem a tak začne bádat. A bádat a bádat a bádat a tak dlouho, dokud pitomec bez diplomu mít jednoduchou pravdu prostě nebude. Je to srozumitelné alespoň trocha? Já si klidně ohnu realitu, když budu potřebovat. Ovšem k tomu musím být nejprve já sám pokřivený! A tohle není o debilitě či pitomosti. venkoncem jsem se na to už zeptal>>> https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-nejake-zasadni-rozdily-mezi-hlouposti-a-drzosti-nebo-jdou-zpravidla-vzdy-ruku-v-ruce (a jdu si konečně přečíst odpovědi). 😐

Avatar uživatele
Dochy

„Průser je, že tomu pitomci neuvěří pitomec s diplomem a tak začne bádat.“
To myslíš něco ajko ten „vynálezce“ co vymyslel vibrační čerpadlo a jediné co na tom zatím předvedl do médií bylo, že pokud jej zatíží čerpáním tak odběr poklesne? Bez jakýchkoli měření skutečného výkonu? (Tj průtok vody a tlačná výška/diferenciální tlak)
Nebo ty vynálezce s čerpáním „volné energie?“ Ať mi někdo z nich svůj vynález předvede v reálu, nemám problém postarat se o ověření a změření skutečných parametrů.

Avatar uživatele
Pepa25

Blahopřeji k nejdebilnějšímu příspěvku měsíce. Chudák selský rozum a logika, pláčou v koutě …

Nový příspěvek