Avatar uživatele
Jjdjfjj

Proč mám menstruaci o týden dřív?

Ahoj, ted posledni rok jsem mela menstruaci po 27–30 dnech a vzdy me pred ni par dni bolely prsa, ale ted jsem byla na dovolene tyden v Turecku a posledni den dovolene jsem to dostala ale po 21 dnech s tim ze me par dni pred nebolela ta prsa, uplne me to vydesilo. Nevite co to mohlo zpusobit, ze to mam o tyden driv?

Zajímavá 0 před 89 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Nic divného, hormonální výkyvy nebo jiné banální příčiny.
Matka tě nepoučila, nevysvětlila?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ženský menstruační cyklus může být ovlivněn různými faktory, včetně stresu, změny stravy, cvičení, nemoci a cestování. Cestování může být stresující a také může změnit vaše normální spánkové a jídelní návyky. To vše může ovlivnit vaše hormony a způsobit, že vaše menstruace přijde dříve. Také, pokud jste začala užívat nové léky nebo antikoncepci, mohlo by to také ovlivnit vaše období.

Pokud jste během dovolené v Turecku strávila hodně času na slunci, mohla byste být dehydrovaná, což by také mohlo ovlivnit vaši menstruaci.

Pokud jde o vaše prsa, je možné, že jste tentokrát prostě nezaznamenala obvyklé příznaky PMS.

Pokud jsou tyto změny neobvyklé pro vás a pokračují, měli byste se poradit se svým lékařem. Může to být nic vážného, ale je vždy dobré vědět jistě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kidan

Nevim, kolik Vam je let, ale muze se stat, ze v pozdejsim veku to prijde i drive i pozdeji. U me to prichazi drive vetsinou, kdyz jsem ve velkem stresu a neni to nic neobvykleho. Ale pokud Vas to vylozene desi, asi by Vam s tim pomohl Vas gynekolog. Za me, pokud neuzivate HA, tak obcasne vykyvy v cyklu nejsou nic neobvykleho, prave s ohledem napr. na zvyseny stres. Treba jste si porad opakovala, hlavne to nesmim dostat, jsem v Turecku, musim si to uzit. No a na potvoru to pak prijde. Lepsi je se nestresovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Od toho máš gynekologii, proč se ptáš zde??? Dospělý člověk jde k lékaři, ne do internetové drbárny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví