Některé výrobky místo běžného čárového kódu mají jen jeho velmi úzkou variantu. Proč není možné u takové zjistit, kdo produkt vyrobil ?
Tuto chybu například hlásí aplikace „Bez Babiše“ (viz https://bit.ly/2LU78uM ) pro telefony s Androidem, která je schopna identifikovat produkty spadající pod holding agrofert právě ale s výjimkou čárových kódů, které mají méně než 13 číslic a které právě agrofert na svých výrobcích používá stále častěji.
Příklad běžně dlouhého čárového kódu na výrobku: https://imgur.com/a/IOfRF8f
Příklad zkráceného čárového kódu který neumožňuje identifikaci
výrobce: https://imgur.com/a/1F3TmLd
Ne zatajování výrobce tímto způsobem v souladu s českou a evropskou legislativou ?
Zajímavá 0 před 2341 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Žádné zatajování výrobce není, ten výrobce je uložen jak v EAN-13, tak v EAN-8. Jde jen o to, že ta aplikace je zastaralá a nemá aktualizované EAN-8 kódy Babišových firem v databázi.
Agrofert má právo používat EAN-8 kódy, nějaký důvod to má, ať už ekonomický, početní nebo jako změna kvůli těmhle appkám.
PS: Srandovní číst komentáře, že si Babiš najal programátory, aby hacknuli aplikaci, aby to nepoznávalo jeho výrobky :) .
1Kdo udělil odpovědi palec? Mc Merkurion
před 2341 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
http://cs.wikipedia.org/wiki/European_Article_Number
Nejspíš proto, že aplikace podporuje jen EAN-13 zatímco možné jsou i jiné varianty kódu…
0
před 2341 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Děkuji Dochy za reakci. Rozumím tomu že jde formálně o jiný standard, nebo jeho variaci, ale můj dotaz změřoval spíš k tomu zda a proč není možné podle zkráceného kódu výrobce určit, protože přesně to autor výše zmíněné aplikace tvrdí, podle něj to není možné. Jeho aplikace jinak načítání kratších kódu podporuje, jen tvrdí že podle nic nelze rozhodnout zda je produkt z „Babišovo landu“ … je to pravda ?