Hances

Proč večer přestane foukat vítr a dopoledne opět začne?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to pravidlem, ale pokud nepostupuje žádné frontální rozhraní, a je tedy ustálené počasí, slunce zahřívá zemský povrch a tím podporuje proudění vzduchu. Po západu slunce vítr ustane.

Další odpovědi
Kelt

Udělal si svou práci, potřebuje se vyspat, aby nabral sílu na příští den. Lidé to tak dělají taky, a tebe se nikdo neptá, proč jdeš ráno do práce a večer domů.

da ny

Jeden ze slapových jevů, večer odliv. Ráno, dopoledne příliv.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hances

Kelt: Víš co, u nás je to pravidlem už asi měsíc v kuse.
Díky za vtipnou poznámku.
Na blbou otázku – blbá odpověď – vím :D

Kepler

Není to až tak blbá otázka, mnoho lidí to neví. To už jsou tady k nalezení onačejší perly.