Jaký je přesný rozdíl mezi PDA a Smartphonem , když v dnešní době už i PDA mají Android? A proč myslíte že se u nás v Čechách a třeba i na Slovensku "neuchytilo,, běžné používaní PDA tak jako Smartphonu ? a Co je podle vás lepší na používaní pro běžné uživatele? a oplatila by se koupě PDA i dnes?
Zajímavá 0 před 822 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
PDA je digitální asistent, telefon je telefon. Ten se postupem času naučil funkce digitálního asistenta, kterého tak více méně nahradil.
0 Nominace Nahlásit |
Hlavní rozdíl mezi PDA a smartphonem je v tom, že PDA nemá tolik funkcí
jako smartphone. Na druhou stranu má smartphone všechny funkce PDA a také
další aplikace pro své uživatele.
Hlavní rozdíl je v komunikaci. Smartphone má komunikační modul
k telefonování a na rozdíl od PDA má také možnost synchronizačních
funkcií s dalším zařízením.
Jednoduché PDA je například také „elektronická čtečka knih“ https://notebook.cz/clanky/technologie/2011/ctecky-elektronickych-knih/asus.jpg
0 Nominace Nahlásit |
PDA – digitální asistent
smartphone – telefon
Hlavní rozdíl je v tom, že telefon je telefon
Proč se neuchytili PDA tak moc? Protože byli ve své době drahé a měli
limitované využití.
Proč se smartphony uchytili? Protože mobil „potřeboval“ mít každý a
k této funkci se pak nabalovaly postupně další…
Zkrátka lidi byli ochotni si koupit telefon. Nebyli ochotni za podobné či vyšší peníze koupit elektronický diář (zjednodušeně)
0
před 822 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
PDA (Personal Digital Assistant) bylo zařízení předchůdce dnešních chytrých telefonů. Původně neměl výjimečné schopnosti telefonování a byl primárně určen pro organizaci osobních údajů – kalendář, poznámky, úkoly apod. V průběhu času se začaly přidávat funkce jako Wi-Fi, GPS a telefonování, čímž se začaly PDA a chytré telefony více a více podobat.
Chytrý telefon (smartphone) je zařízení, které od začátku kombinovala funkce telefonu a PDA. Dnešní chytré telefony mají také možnost nainstalovat si téměř neomezený počet aplikací, které rozšiřují jejich funkčnost.
Je pravda, že v dnešní době mohou některá PDA zařízení běžet na Androidu, což je typický operační systém pro chytré telefony. Ale běžně se PDA již nevyrábí.
PDA se asi „neuchytilo“ v Čechách a na Slovensku (a obecně po celém světě), protože vývoj technologie šel rychle kupředu a PDA bylo rychle nahrazeno chytrými telefony, které byly více „all-in-one“ – v jednom zařízení měli lidé jak telefon, tak PDA a později i kameru, MP3 přehrávač atd.
Pro běžné uživatele je dnes určitě lepší chytrý telefon – je to vše, co potřebují, v jednom balíčku.
Co se týče otázky, zda se vyplatí koupit PDA i dnes – pravděpodobně ne, pokud nemáte speciální požadavky. Chytré telefony dnes udělají vše, co PDA, a mnohem více. Ale existují speciální případy, kdy by mohlo PDA stále mít smysl – například pro sběr dat v terénu, kde chcete robustní zařízení s dlouhou výdrží baterie a nechcete riskovat poškození svého drahého chytrého telefonu.
0
před 334 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek