Avatar uživatele
paul1

Také na Vás občas „přijde“ vzpomínkový optimismus?

cituji z diskuse:
„..... kdyby chtěl někdo opravdu bádat nad vzpomínkovým optimismem, mohl by začít zkoumat, proč bylo pro většinu lidí za jejich mládí léto teplejší, zima studenější, sníh bělejší – a dvacet deka salámu, to bylo tenkrát nějakýho salámu 🙂 “

https://redlicho­va.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=201468

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? led před 393 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Ano, často. Dobře už bylo, to je bez pochyb. Jsem si jist, že je nejvyšší čas zamyslet se nad nastavením společenských podmínek vývoje v kontextu se zaváděním kdejakých novot. Naše v zásadě komediantské společenství by na tomto poli mělo vážně zbystřit ve smyslu zodpovědného přístupu k budoucnosti, jinak je s námi amen. Amen.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Samozřejmě že si občas vzpomenu, třeba na prázdniny u babi, jak jsem chodil s dědou pást kozy a ovce, nebo jsem s babi chodil k sedlákovi, který měl pár soukromých polí a babky mu chodily pomáhat s vybíráním brambor (chodily za čertem a sbíraly do obloučníku, pak sypaly do pytlů), já jsem jezdil se sedlákem na bryčce (občas mi i dovolil řídit koně, nebo střílet z poplašňáku, který na bryčce vozil), nebo jsem se motal mezi babkami, když stavěly mandele. Pak jsem se vozil na žebřiňáku, když se obilí sváželo. Ale s tím teplem v létě bych to tak neviděl, dnes je daleko větší horko. Sníh byl stejný, ale bylo ho více, protože zima vydržela delší dobu než dnes,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Spomienkový optimizmus nás udrží viacej v „kondičke“ aj pri „zdravom rozume“, než spomienkový nadčasový pesimizmus, kú ktorému sa veľa ľudí upriamuje.

Ja osobne som „večný optimista“ (v jednotnom pomenovaní vo všetkých 180-tych rodoch)

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek