Jsou k nám nějak moc přátelští. Myslí si, že jim neublížíme. A tento jejich „pocit“ IMHO získali od nějakých odpovídajících bytostí, s kterými byli v přátelském kontaktu dávno před námi. Dříve než jsme zmutovali, nebo co. Musel v nich zakoženit a vyšší mocí v nich geneticky přetrval až dodnes, do časů homo sapiens sapiens. Ale jen hádám, pokud byste se mě ptali. A jaký názor na věc a na sebe máte vy?
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? led, annas před 1277 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
http://oceans.nautil.us/article/583/dolphins-are-helping-us-hunt-for-aliens
Vědci považují delfíny za model mimozemské inteligence.
Neurolog jménem John Lilly byl nejlépe známý tím, že se pokoušel mluvit s delfíny.
Byl to jeho výzkum, který inspiroval název skupiny Řád delfínů. Pokud lidé nemohli ani komunikovat se zvířaty, která sdílela většinu naší evoluční historie, věřil, že byli tak trochu hloupí, aby si mysleli, že dokážou rozpoznat signály ze vzdálené planety. S ohledem na tuto skutečnost se Řád delfínů rozhodl zjistit, co by nás naši oceánští krajané zde na Zemi mohli naučit mluvit o mimozemšťanech
Od počátečních Lillyho experimentů vědci zjistili, že řada druhů delfínů komunikuje pomocí něčeho, co se blíží složitosti lidského jazyka. Otázka, zda je vhodné charakterizovat komunikační systémy pro zvířata jako „jazyky“, stejně jako angličtina nebo mandarínština, jsou diskuse. Podstata debaty se soustředí na definování toho, co představuje lidský jazyky§
O rozhovorech s delfíny
https://interconnected.org/home/2020/07/20/dolphins
--
Udivuje mě, že vědci zjistitil, že jsme si s delfny podobni. slyšela jsem
v jednom pořadu v . TEV. Že jsou delfíny velmi společenští, je vidět
i různých videí.
Jen si pamatuji, že vědci vycházeli z toho, tato zvířata mají jinou strukturu mozku než lidé. . Ale tyto odlišnosti prý právě vedou k popdobnému chování.
Jen žasnu, jak se poznání vyvíjí, mění se pohledy na minulost i budoucnost.
0 Nominace Nahlásit |
Ten priateľský vzťah k mimozemšťanom… to je pozostatok z časov pred
príchodom aliendrona.
Cicavce predsa držia spolu, nie? Dnes síce sú naďalej priateľskí
k človeku, ale aj opatrnejší vo vzťahu k človeku, vzhľadom na
znečistenie ich životného prostredia.
Inak delfíni sú obávaní morskí bojovníci, ich predĺžený nos je zbraň. Útočia taranom, tj. čelne nosom proti nepriateľovi.
Upravil/a: led
0
před 1277 dny
|
0 Nominace Nahlásit |