Avatar uživatele
michala432

Uletěla mi korela co dělat?

Uletěla mi když jsem nebyla doma korela přes ventilačku kde může být kolik kilometrů uletí korela za den kde ji hledat ?

Zajímavá 0 před 111 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud vám utekla korela, je dobré si uvědomit, že se cítí v ohrožení a že je schopna letět delší vzdálenosti, aby se vzdálila v situaci naprostého strachu. Někteří tvrdí, že korely mohou za den uletět až 50 km.

Zde jsou některé kroky, které byste měla udělat:

  1. Informujte okolí: Uvědomte své sousedy o ztrátě a popište jim, jak korela vypadá. Rozhodně také zkontrolujte nejbližší úkryty, stromy a nízké budovy.
  2. Vystavte ztracené letáky: Můžete také vytvořit leták s obrázkem své korely a svými kontaktními údaji a roznést jej po okolí. Často lidé ztracené domácí ptáky nacházejí a mohou vás kontaktovat.
  3. Internet: Využijte též sociální sítě a internetových stránek pro ztracená/zatoulaná zvířata.
  4. Kontaktujte místní útulky a veterinární kliniky: Někdo mohl korelu najít a přinést do útulku nebo veterinární kliniky.
  5. Ponechejte otevřené okno nebo dveře s voliérou: Korely se také často vrací do svého domova.
  6. Lákadlo: Korely jsou rostlinné živočichy, takže pokud máte nějaké její oblíbené ovoce nebo zeleninu, můžete je nechat venku jako lákadlo.
  7. Hledejte v ranních a večerních hodinách: Ptáci jsou nejaktivnější v ranních a večerních hodinách, takže to jsou nejlepší časy na hledání.
  8. Mějte na paměti, že korely jsou společenské ptáky, takže pokud máte jiného domácího ptáka, mohla by se k němu vrátit.

Buďte trpěliví, hledání ztraceného ptáka může trvat několik dní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Hledat v okolí, vylepit plakátky a požádat lidi o pomoc, nebo si pořídit jinou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek