FlAsh_7

Ve kterých měsících je nejlíp vidět kudlanky a daly by se nejlíp vyfotit?

Nejlepší odpověď
Drap

Od května do konce srpna. Nejlépe na suchých slunných místech. U nás nejlépe na Jižní Moravě.

Další odpovědi
cochee

Budeš je muset cíleně hledat, kudlanka je poměrně vzácný tvor a není to jako když se postavíš na louku a kolem tebe skáčou hejna kobylek a sarančat. Já jsem středního věku a kudlanku naživo jsem viděl v životě asi dvakrát.

Emefej

Kudlanku v přírodě jsem nikdy neviděl, ale obecně je pro fotografování hmyzu nejlepší hodně chladné letní ráno. Hmyz je méně pohyblivý a na snímek je vyšší šance.

RyuzakiKate

Jak říká Drap, přidala bych ještě září, poslední dobou bývají taky teplé. Musím však upozornit, že kudlanky lze spatřit už i v Polabí. Říká se, že se tam pravděpodobně mohly dostat dopravou, tzn. že se třeba přichytily někomu na auto, kamion… Mohu potvrdit, minulý rok jsem s ní měla tu čest dokonce dvakrát, jednou na Přírodní památce Na Plachtě a jednou přímo před Palachovými kolejemi, asi v 11 večer…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.