Lucyfer

„Vřelé díky z pupku“ – Navarová. O čem ta písnička je?

Je to dost zvláštní text 😅
viz https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/zuzana-navarova-koa/vrele-diky-z-pupku-422142

Odpovědi
EKSOT123

To je nepřeložitelná směs jidiš (zkomolená němčina) a češtiny. Pouze intuitivně se domnívám, (vzhledem k tomu, že v šouletu je prý spousta luštěnin, tedy asi nadýmá) že jde o bouřlivé díkůvzdání žaludku za šoulet.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

Tak to jste mě náramně pobavil EKSOT123 😂

EKSOT123

Jo, písnička je vtipná, až teď mě došlo, že šoulet je obdoba známého jídla chudiny, jak se zpívá: „hrách a kroupy, to je hloupý, to my máme každej den, ale vdolky …“
Ale chtělo by to přeložit některá ta slůvky z jidiš, mě to teď nejde, slabý internet.