zvedaveczvve

Všimli jste si někdy úsměvných příjmení lidí ve spojitosti s jejich zaměstnáním?

Například chirurg, který má příjmení Řezník, pekař Nejezchleba, policejní mluvčí Zatloukalová, Miss ČR Šeredová nebo student bývalé Vojenské letecké akademie (v té době samozřejmě voják) Pistole. Mimochodem jeho nadřízený se jmenoval Bomba.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do archivu, otázek je několik.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nomen%20o­men%20

Jde o tzv. nomen onem – jméno a příznačné povolání, tedy doslova jméno a znamení.

Botanickou zahradu vedl Větvička, počasí hlásila Mráčková, vzpomínám i na gynekologa jménem Šuk, truhlář Hoblík, na poště Balík, krejčí Kabát, herec Kašpárek., podnikatel Brzobohatý , turista/cestovatel Rádsetoulal atd

Někdy jde o úsměvné hříčky, ale jsou horší příjmení než mnohá nomen omen.

Další odpovědi
anonym

Jojo, když má někdo 2 metry a jmenuje se Malý 🙂
Nebo Kellner (číšník) jako nejbohatší člověk.

Kelt

Nebo se někdo jmenuje Mužný a vypadá, že se bojí, že moc mužný nebude.

Rokio

Znal jsem Drobného, který nebyl malý.

Arne1

V Brně má pan Zabloudil stejnojmennou cestovní kancelář