Avatar uživatele
Jjdjfjj

Vyrostu ještě?

Dobry den, mam dotaz jsem 16leta holka a merim nejak cca 170cm, ale prijde mi ze uz asi nerostu, moje 13leta segra uz je skoro stejne vysoka a porad roste, driv jsem byla treba o hlavu vetsi nez ona a ted uz ne, mamka ma asi 175cm a tatka ma min, ale nevim presne kolik, mne to prijde ze mam akorat vysku, nejsem ani vysoka ani mala, ale je pravda, ze jsme mysleli ze budu vetsi ale pak jsem najednou zarazila.
Jsou mi treba stejne boty i obleceni co jsem nosila ve 13–14 letech.
Myslite ze jeste porostu?
Proc segra roste a ja ne?

Zajímavá 0 před 62 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

je možné, že už v 16 letech skončil Váš růstový proces. Obecně platí, že dívky končí s růstem asi o 2 roky po první menstruaci. Co se týče výšky, mnoho faktorů ovlivňuje to, jak vysoký člověk nakonec bude. Patří mezi ně genetika, výživa, pohybová aktivita, ale také zdravotní stav. Každý je jiný a růste v jiném tempu, je tedy možné, že Vaše sestra je momentálně v růstovém období, zatímco vy už jste ho prošla. Pokud by Vás toto téma však nadále trápilo, doporučuji se obrátit na svého lékaře, lépe dětského endokrinologa, který se věnuje otázkám růstu a vývoje dětí a dospívajících.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

170cm je dobra vyska. Nevim, co bys jeste chtela? Rust jeste muzes, nebo taky ne. Ale s tim nic nikdo nenadela!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zbytečná otázka, protože na to nikdo nedokáže odpovědět. Často děti jsou výškou podobné rodičům, ale není to pravidlem. A i kdyby 170 zůstalo, tak na holku je to v pohodě.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nemyslím nic, protože by to bylo hádání z křišťálové koule. Možná ještě porosteš, možná ne. Sestra to může mít úplně jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví