Rokio

Nejdál dojdu úplně jinak (kdo chce, napíše jak)

Dávej si reálné cíle a systematicky je plň. Neustále se zdokonaluj a uč se novým věcem. Neboj se někdy vystoupit ze své komfortní zóny.

Další odpovědi
Tonda Káňa

Nejdál dojdu úplně jinak (kdo chce, napíše jak)

Musíš mít pevný cíl – já měl cíl se dostat na VŠ a dostal jsem se. Teď je mým cílem ji udělat. Nesmíš se bát zkoušet nové věci, být otevřen novým výzvám. Pak možná budeš úspěšný, ale i to zaleží i na štěstí…

Kam chceš dojít ty? Co je zjentekovou cestou? 😀

jirka F

Nejdál dojdu úplně jinak (kdo chce, napíše jak)

Musíš si vytyčit nějaký cíl musíš za ním jíti.Uč se neustále se uč.A uvidíš.

da ny

Vůbec to neřeš a se netrap, napíšu ti, jak na to jdu já:

Nemohu si vybrat z uvedených možností.
Jiná možnost zde není :)

To, co dělám, konám, jak myslím, co jsem musela změnit, by Ti,
asi příliš nepomohlo.
Netuším, kam chceš dojít…

Někdy je třeba pořádné pohorky a větrovka. Zimní bunda,
pořádné onuce, na vysokohorskou túru, nebo turistiku /a náplast do kapes)
..... i sluneční brýle.
Jindy malý kajak, jachta pořádný raft a k tomu záchranná vesta nebo kruh.
Máme odlišná přání, cíle, možnosti (zdraví a výbava) a schopnosti.
Tady je každá rada drahá 😉

Knihu jsem nečetla, napsal ji Američan 😉
Něco si počti v odkazu a rozhodni, zda knihu potřebuješ…..
Třeba i v ní najdeš, co hledáš 😛
Nejdále dojít: ale kam?
Cesta k charakteru
David Brooks (nar. 1961)

Vybrané historické osobnosti, jež překonaly sebe sama, autor mnohdy líčí zpočátku kriticky, v posledku však všechny pojímá jako inspirativní morální vítěze. Základní myšlenkový rámec knihy působí starosvětsky a moralizátorsky, ovšem autorův vzkaz, abychom se jen neptali, s jakými vlastnostmi „nejdále dojdeme“, ale zabývali se i tím, kam máme namířeno, je stále podnětný.
Hlavně sebedisciplínu a mravní zanícení!
Hřích jako zkratka
Každý má šanci se změnit…
https://www.i­literatura.cz/cla­nek/39363-brooks-david-cesta-k-charakteru
Trochu více samostatnosti zjentečku, vždycky neplatí, že kdo se ptá, hodně se dozví. 😉
Mnoho informací kolem nás je často balastních
https://www.in­foz.cz/balastni/#go­ogle_vignette.
Jdi za svým, ale ne přes mrtvoly 😉

da ny

Zjentečku,
NIC nemusíš, kromě dodržování zákon země, ve které žiješ). Jíst a pít, aby ses udržel
při životě…
Cíl/e lze měnit… stejně jako poznání, zkušenosti a názory.
Někdy stačí bezpečně bivakovat v půlce vysokohorského štítu.
ono je někdy „snadné“ někam se dostat, ale vydržet, udržet se, může být „umění“.
Zabydlet se (uplatnit se), k vlastnímu prospěchu a potěšení… 😉
Šplhat za každou cenu na vrchol, není třeba. Tam může hodně fičet
a pád dolů (zklamání) je ošemetný.
Hnací motor je fajn, ale i ten se může zadřít, je třeba „mazat“. Kdo maže, te jede 😛
Máme na výběr" jak a čím. Rozhodnutí je vždy jen na nás Zvolená cesta též…
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vas-hnaci-motor-zivota

jirka F

Varování: Rokio abys tady nenachytal takový slovní výprask jako tehdy.

Tonda Káňa

Rokio: Přátelská otázka: ty to děláš?