Avatar uživatele
Savier

Ženský kolektiv bývá často horší než ten mužský?

Prý se často pomlouvají. Jaké další nevýhody může mít ženský kolektiv?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? da ny, Disraeli, cappuccino před 50 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Chlapi se třeba poperou, vynadají si, ale za chvíli jsou v pohodě. Ženy ve větším počtu takto nedokáží fungovat. Intrikují, pomlouvají se, závidí jedna druhé a vytváří skupinky navzájem proti sobě. Když se rozhádají, tak je to na dlouho.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Je cela rada veci, ktere si zeny jsou schopny zavidet:
vek, postavu, hezci nohy, prsa, vlasy, kabelku, nove boty, hezky udelane nehty, pritele, stastne manzelstvi, vyssi plat, lepsi auto, lepsi bydleni, dovolenou atd. atd.
A jakmile se za nekym zavrou dvere, tak to jede:-D
Ale nikdy s nima neni nuda!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Pracuji v ženském kolektivu a jsem se svými koleginěmi spokojen.

Jako nevýhodu možná vidím větší upovídanost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tonda Káňa

Ano, jednoznačně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Samozřejmě není správné paušalizovat… Ale ano 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Může být… asi je mají větší tendenci, že fungují hůř. Hašteřivěji aj. mezi sebou.

Příjde ale na to, jaký kolektiv a případně v jaké práce nebo za jaké situace. Mnohé takové ženské nebo dívčí kolektivy jsou v pohodě, jako ekonomické obory – SŠ, jóga skupina, spolek seniorů (respektive seniore), klub čtenářek atd. Taky určitě zdravotní sestry mají často dobrý, pohodový kolektiv.. ale to se odvíjí od zaměstnání (se kterým souvisí i mentalita). – Svědomité, zodpovědnější, pečlivější, často náročnější (psychicky, emocionálně) aj.
Podobně různé živnostnice – kamarádky, které se rozhodnou pracovat spolu (restaurace, kavárna, ale i třeba reality a podobná „vyšší“ liga).

Kdežto jiné o dost horší. učební obory, kde převažují dívky – cukrářky, gastro atd. Dále třeba baby v nějaké dílně, ve skladu.. odtamtud znám hodně příběhů, jak chlapi nesnášejí práci v dívčí skupině (ať už je to mistr, nějaký dozor, kontrolor apod) nebo i rozumnější babu, která raději dělá v mužském kolektivu. Z toho co vím, že se jim nelíbilo na tom ženském kolektivu: moc drbání i pomlouvání, míň práce, nepříjemnosti, větší nespokojenost a náročnost – pořád se jim něco nelíbí (při práci, na dílně, ať už teplota nebo cokoli), nějaké ty spory atd. Rozhodně bývá takový kolektiv složitější.

Na druhou stranu to nemusí vždy platit ani pro ty sklady a fabriky. Třeba strýc dělal v kovárně+montovně a taky tam byli nějak takhle rozděleni na mužský a ženský kolektiv. On dělal nějakou takovou komplexní práci a jeden čas trávil s tamtěmi, druhý s oněmi. A měl raději ten ženský kolektiv. Chlapi byli kolikrát větší „drsňáci“, hovada, tlučhuby, hlučnější, arogantnější. Ženské byly zase klidnější a líp se mu s nimi dělalo. Nutno ale dodat, že byli v přibližně stejném věku, ženy to byly často matky a měli podobné zájmy a starosti (starost o dům, zahradu apod).

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Vše je o lidech.
Někde si ženy musí tvrdě vydobýt své místo „na slunci“, v práci nebo doma. Cítí se mnohdy podceňované. Ze strany zaměstnavatele je velké pracovní zatížení, za nižší finanční ohodnocení. A je to tak berou častěji méně, než jejich kolega, na stejném postu.
Jsou „zatížené“ starostmi o domácnost, péčí o děti, více/častěji než muži.
V praxi se ženy více „starají o ty druhé“.
A to i v tom negativním smyslu. Srovnávají, kritizují, soudí, klevetí a závidí, více než muži. Vytvářejí skupinky, podobně naladěné.
Je to i tak, jak píše cappuccino.
Ta, která neřeší, co kdo má na sobě, s kým kdo spí (jestli s mužem nebo medvědem…), co kdo jí, jak vypadá, kam jezdí ⇒ JE NĚKDY, PRO OSTATNÍ DIVNÁ (podezřelá).
Naštěstí je dostatek lidí, celkem svobodomyslných a tolerantních k odlišnostem.
Pokud plní své pracovní povinnosti dobře, je vyhráno. Ten kdo je nepořádný, flink, donáší, dělá zle, lenoch, to je „tragédie“, žena nebo muž (všude je někdo takový).
Muž ve své podstatě, něco plácne/vypustí a za krátký as je to pryč. Ženy to také umí, ne však každá….
Příklad 1.
Mužský kolektiv, práce na pile.
KDYŽ JE V PRÁCI MUŽ HOVADO, je to pěkná neplecha.
Vím o ednom, který si dokázal pochlebováním akšeftařením „omotat kolem prstu vedoucího“. Prakticky rozhoduje o těch ostatních. Jak se mu někdo nezamlouvá, znemožní a dostane padáka….
Nesnese, když má někdo lepší auto. Pokud se zmíní o exotické dovolené, musí si na no brzy vydělávat jinde.
Příklad 2.
Muž v převážně ženském kolektivu.
Věčně brblající, nespokojený. Intrikán.
Bordelář. Neudržuje hygienu, úklid pracovního místa (zdrav. laborant). Zanedbává údržbu chodu přístrojů.
Vlastní nedostatky, zodpovědnost „hází“ na druhé, tedy kolegyně. Přehazuje lahvičky, kanystry s chemikáliemi. Pomlouvá, vymýšlí si, dělá rozbroje (mezi vytvořenými ženskými skupinkami), popichuje. Kam se hrabe Keliška.

Takže vše je jen o lidech.
Tam, kde je spolupráce nevyhnutelná, jde hašteření stranou.
Ti, kteří jsou morálně vyspělejší, zdravě sebevědomí a „umí“ dělat svou práci, nemívají problém s nedokonalostí u svých pracovních kolegů. Umí být nad věcí. Rozhodně nepřilévají olej do ohně 😉
HUMOR dokáže život povznést o stupínek výš. V životě i v práci. Každý však nemá dostatek smyslu pro humor a těžko chápe, ale to už jsou jiné kapitoly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek