Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud mi bude zrušené trvalé bydliště v bytě v osobním vlastnictví a jsem tam vedena jen jako družka, mám nárok od majitele bytu požadovat náhradní bydlení? A pokud ne, jakým způsobem se chránit, abych nezůstala bez ničeho. Existuje nějaká možná předběžná smlouva, aby se tomu dalo předejít, kdyby se to do budoucna uskutečnilo? Děkuji za pomoc
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 0 před 5284 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Zrušení TRVALÉHO BYDLIŠTĚ může následovat jedině poté, co vám bude zrušeno UŽÍVACÍ PRÁVO k danému nájemnímu bytu.
A užívací právo k nájemnímu bytu vám může vzniknout jedině z těchto důvodů:
Z výše uvedeného výčtu vyplývá, že VÁM zbývá jediná možnost, na základě kterého můžete mít právně platný nájemní vztah, a to SMLOUVA.
A vracím se zpět na začátek odpovědi, pokud vám bude smlouva, kterou máte uzavřenu na dobu NEURČITOU, zrušena (=vypovězena) podle příslušných ustanovení občanského zákoníku (§ 711a), pak budete mít nárok na náhradní byt (§ 712).
Ve všech ostatních případech budete mít problém ☹
POkud je tato odpověď nedostatečná, nebo nepokrývá oblasti či témata, na které se ptáte, tak dejte vědět…, pokusím se to doplnit či opravit 🙂
Zdroj: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast8h7.aspx.
0 Nominace Nahlásit |
Družko, vztah s majitelem bytu máte právně vláčný. Žádná náhrada vám nepřísluší. Ověřte si u správce zda jste tam vedena jako uživatelka, zda platíte za služby a zda se podílíte na platbách spojených s užíváním bytu. Pak by vám mohli poradit a přesně říct to, co zde píši. Podle otázky jste družka majitele bytu, ne podnájemník.
0
před 5284 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek