Mp2

Jaké údaje o mě vidí průvodčí ve vlaku ?

Když jsem běžný cestující nebo zaměstnanec

Vidí odkud kam jedu jmeno a u zaměstnance i pozici a kde pracuje ?

Odpovědi
Filip84

Nerozumím: každý má právo koupit si plnocennou jízdenku za SJT, na kterou nemusí předkládat žádné dokumenty, tím pádem o něm neví přepravní kontrolor – ať už je to vlakvedoucí, průvodčí, nebo revisor – vůbec nic.

Pokud chceš slevu, musíš předkládat dokumenty, které vyžaduje cenový výměr ministerium financí o věcném usměrnění cen, nebo které vyžaduje příslušný dopravce ve věci slevy komerční, smluvní. Jako student, tak, předkládáš studentský průkaz, a pak průvodčí vidí jméno (jména), příjmení, datum narození, a do které školy chodíš. Jako osoba starší 65 let předkládáš občanský průkaz nebo cestovní pas státu Společenství, přepravní kontrolor ho kontroluje v rozsahu: podobizna, datum narození, občanství státu Společenství (platnost ho nezajímá).

Není to však povinné, předkládáš to dobrovolně, protože něco chceš: slevu. Nemusíš dávat žádné dokumenty, jestliže si koupíš plnocennou jízdenku.

elkon

Vše co mu dovolíš.
V podstatě průvodčího nezajímáš, tak důležitá osoba jistě nejsi, ale možná trpíš stihomamem. nejsi tu sám.

Pepa25

V případě vlastníctví IN-KARTY:
informace o cestujícím: jméno, příjmení, foto, druh aplikace (IN 50, IN25, … zaměstnanec) a informace o jízdence: odkd a kam, případně povinn vlak a místenka.

Nechápu, proč by tam měla být pozice? Samozřejmě jsou tam také případně dokoupené časové příplatky nebo příplatek do 1. třídy.