Avatar uživatele
_136

Je hraní s mobilním telefonem v pracovní době bráno jako porušení pracovní kázně a porušení BOZP.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 14 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ano, do práce jdeme pracovat, ne si hrát. Dotaz nechápu, protože je to úplně samozřejmá věc. Nebo si myslíš, že tě budou platit za flákání a „zašívání“ s mobilem?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

ANO.
Na některých pracovních místech, jsou v pracovní době nežádoucí
i hovory, čtení a odepisování na SMS zprávy.
Brouzdání po internetu a hraní her, je nehorázná drzost.
Mimo pauzu, to dělá jen nezodpovědný lempl! 😉

Představte si chirurga, který, uprostřed operace, odloží nástroje,
vytáhne z kapsy MT a začne si hrát hry.
Řidič autobusu se zasekne na zastávce hodinku nebo půl si pohraje s MT.
Je za to i postih finanční, na některých pracovištích.
Důtka a brzy to bude i důvod propuštění z práce Bez nároku k
k přihlášen na PÚ. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží…
jak na tom „hraní“ tak na konkrétním zaměstnavateli a pracovní pozici.
V některých případech to nemusí vadit a někteří zaměstnavatelé pro zaměstnance i připravují nějaké koutky pro možnost odreagováání se. Obecně to ale může být bráno jako porušení prac. kázně. To záleží na situaci na pracovišti.
A porušení BOZP – to opravdu záleží na konkrétním pracovišti a pracovní funkci. V případě řidiče autobusu za jízdy určitě. V případě kancalářské krysy sedící u stolu těžko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, hraní s mobilním telefonem v pracovní době může být považováno za porušení pracovní kázně. Je to z toho důvodu, že v pracovní době by zaměstnanec měl svůj čas věnovat plnění pracovních úkolů a povinností, nikoliv osobním aktivitám, jako je hraní her na mobilu.

Pokud jde o porušení BOZP (bezpečosti a ochrany zdraví při práci), to záleží na konkrétní povaze práce. V některých případech, jako je práce s těžkou technikou, stroji nebo v jiných potenciálně nebezpečných prostředích, může být používání mobilu považováno za bezpečnostní riziko. V takových případech by hraní na mobilu mohlo být považováno za porušení BOZP.

Nicméně, vše záleží na konkrétních pravidlech a nařízeních daného pracoviště. Některé pracovní smlouvy nebo firemní politiky mohou povolit určitou míru osobního použití telefonu během pracovní doby, pokud to neovlivňuje výkon práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Když půjdu z bodu A do bodu B a pak se pozpátku vrátím do bodu A? Co se stalo? Vrátil jsem se do minulosti, nebo do budoucnosti?🤔

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Už zase, Simulantenbande? 🙄

Kdo je všivák, má být chytrý, kdo je hlupák, má být poctivý. Jsi chytrý …? 😈 Asi ne, viď? Tak nech placatý krám doma, v robotě makej, jak šeříkový negr na plantáži a dobře se Ti povede! 😈

Dokonce to může být posouzeno jako porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem (in extremo), záleží na rozsahu a způsobu! 😈

Z ustálené judikatury vyplývá, že naše soudy jsou, poněkud, háklivé na to, když:

  1. zaměstnanec je namrdaný a / nebo chlastá v pracovní době,
  2. zaměstnanec bulá a
  3. zaměstnanec krade.

To poslední není jenom to, že vezmeš v práci, třeba, kladívko, strčíš si ho do rozkroku (baby mezi kozy) a, pod rouškou tmy, proneseš ven ze závodu. Ne, není, to by bylo moc jednoduchý! 😈

Tak, především, Ti může zaměstnavatel okamžitě zrušit pracovní poměr pro porušení povinností zaměstnance zvlášť hrubým způsobem, i když ukradneš úplnou píčovinu, třeba jeden list formátu A4 (škoda cca Kč 0.20), nebo jednu ruličku toilletního papíru. Nejde, totiž, o hmotnou škodu, jde o formu ztráty důvěry: jestliže Ti není blbý ukrást list papíru, jak má zaměstnavatel vědět, bude-li Ti blbý ukrást bagr, či-li nic? Od toho pracovněprávní vztahy nejsou, aby jeden šmíroval druhého. Tak: proto.

Jako formu krádeže soudy chápou i to, jestliže se zaměstnanec v pracovní době věnuje něčemu jinému, než náplni práce. Zde už to věnování se musí dosáhnout nějaké typové intensity. Rozhodně tak nestačí, žes si 1× za rok přečetl jednu SMSu 20s. Ale pokud Tě, třeba, nahraje na kameru, žes v práci hodinu z osmihodinové pracovní doby chatoval a telefonoval, tak to máš, v superhrubém, třeba škodu Kč 500.00. Nebo i víc (u Tebe spíš míň, víť? 😅). Tak může.

Jasně, v praxi to málokdo udělá, spíš půjde do „boje“ skrze tzv. vytýkací dopisy a bude se snažit s Tebou dohodnout. Ale abys, jednoho nekrásnýho dne, nenarazil! 😈 A pak se nestěžoval … 😈

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek