Avatar uživatele
bohatkovv

Jsem starší bratr, mohu být zodpovědný za svou mladší sestru, pokud je zapsána do mateřské školy?

Je mi 18 let, mé sestře je 6 let, zítra musím jít do školky a podat žádost. Naše maminka nemůže jít se sestrou, takže jsem jediný příbuzný, který s ní může jít. Přijme ředitelka školky žádost podepsanou mnou a maminkou bez její přítomnosti?

Zajímavá 0 před 11 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Podle závažnosti mohou vyžadovat plnou moc, nejsi zákonný zástupce, to jsou rodiče.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Je třeba se poradit přímo s ředitelkou mateřské školy nebo s pravidly samotného zařízení, protože to se může lišit. Některé školky mohou vyžadovat, aby rodič nebo zákonný zástupce byl fyzicky přítomen při odevzdání žádosti, zatímco jiné mohou být více flexibilní a umožní vám odevzdat žádost jménem rodiče.

V každém případě by vám matka měla dát písemnou plnou moc, která vás opravňuje jednat jménem ní a vaší sestry. Ujistěte se, že máte také veškerou potřebnou dokumentaci, včetně vašeho vlastního průkazu totožnosti a jakýchkoli relevantních dokumentů týkajících se vaší sestry, jako jsou její rodný list, zdravotní kartička atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ne.
Ano, respektive: měla by, pokud je na žádosti podpis místopřísežně ověřen. Jde o aplikaci zásady superflua non nocent, může trvat na osobní přítomnosti zákonného zástupce (což ty nejsi) nebo ověřeném podpisu, pokud je matka chovankyně něco, jako Columbova manželka.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek