Rokio

Myslíte si, že bych porazil v testu kognitivních schopností šimpanze učenlivého?

Byl by to alespoň vyrovnaný souboj? Co myslíte?

Odpovědi
Drap

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Ovšem šimpanze, ale i žábu bys zřejmě porazil.

Tonda Káňa

Ano.

da ny

Z níže uvedeného vyplývá, že pokud byste ob měkli rozdělat oheň,
měl bys navrch.
Zdá se, že jinak by tě šimpanz porazil 😉

„Kognitivní funkce člověku umožňují vnímat svět kolem sebe, jednat, reagovat, zvládat různé úkoly. Myšlenkové procesy dávají člověku možnost učení, zapamatování, přizpůsobování se neustále se měnícím podmínkám okolního prostředí.“
https://www.nzip­.cz/rejstriko­vy-pojem/182

„Zveřejněny byly v časopise Proceedings of the Royal Society B. Experti při nich zjistili, že šimpanzi mají mozkovou kapacitu potřebnou k vaření, včetně plánování, porozumění příčiny a důsledku a odložení uspokojení. Postrádají nicméně schopnost rozdělat oheň.“
https://www.li­dovky.cz/orien­tace/veda/sim­panzi-rozumi-vareni-tvrdi-vedci.A150604_094­328_ln_veda_a­pe