jirka F

Používají se v dnešní době ještě takové kalkulačky?

Zdroj obrázku vlastní foto

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Je funkčně stejná, jako na mobilu nebo na tabletu, ale mechanická klávesnice je v terénu praktičtější. Takže já tuhle kalkulačku musím používat, když mám špinavý nebo mokrý ruce nebo potřebuju sečíst/odečíst nějaké míry v dílně nebo na stavbě nebo když jsem prostě línej pouštět počítač. A výsledek je vidět furt, protože má solární panýlek.

Další odpovědi
da ny

Používám doma i v práci,
tam není čas si hrát s vlastním mobilem 😉

Tonda Káňa

Někde možná ano, ale jsou již mnohem lepší kalkulačky. Pokud chceš počítat něco složitějšího, tak s touto kalkulačkou to bude bolest. Záleží, na co ji máš…

Rokio

Ano, když si vedu svoje účetnictví jednou za měsíc (na konci měsíce).

aliendrone

Zcela BĚŽNĚ. Jsou praktické, dosti odolné, laciné, pohotové, ztráta/poškození nebolí, prostě mraky výhod. Chytré kalkulačky, které zmiňuje Tonda Káně sice mají více funkcí, ale používají se zřídka. Pořádný matematický soft spuštěný na PC je s přehledem strčí do kapsy. Osobně mám na droidu https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=ad­vanced.scienti­fic.calculator­.calc991.plus&hl=en&­gl=US&referrer=ut­m_source%3Dgo­ogle%26utm_me­dium%3Dorganic%26ut­m_term%3Dcalces+an­droid&pli=1 (je to dobrá klakulačka), ale na vážné výpočty je to spíše onanie levnou nohou. ☺

Filip84

Ne, v dnešní době už se takové kalkulačky nepoužívají!

Všichni výrobci je vyrábějí, prodejci prodávají (např. zde: https://www.czc­.cz/kalkulacky/pro­dukty či zde: https://www.al­za.cz/levne-kalkulacky/18851287­.htm) jenom za tím oučelem, aby si je mohli koupit ničitelé kalkulaček.

Ničitelé kalkulaček, to je takový klan. Jak někdo sbírá použitý kalhotky, druhý sbírá pivní tácky, třetí – co já vím – mrtvý brouky, ničitelé kalkulaček sbírají kalkulačky, ale jenom za tím účelem, aby je mohli zničit, a pak vložit do containeru na elektrický odpad.

Koupí kalkulačku, obvykle se ničí paličkou, někteří ničitelé kalkulaček používají kladívko. Čím více crazy ničení je, tím větší sledovanost! O to ničitelům kalkulaček jde: ničitelé kalkulaček ničení kalkulaček natáčí na videokameru, placatý přístroj, atp., a pak umisťují na sociální sítě, např. na YouTube.

Ničitelé kalkulaček se dělí na ničitelé obyčejných kalkulaček, např. zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=BSMIfkdH3xQ&ab_ch­annel=50thCen­turyBilly%28NGA­UTTPMember%29 , a na ničitele vědeckých kalkulaček, např. zde: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1SqqVK8YR1E&ab_chan­nel=Ewan%27sTechW­reck

Způsoby ničení kalkulaček jsou opravdu kreativní, doporučuju posledovat! 🤓

Děkuju za hodnotný, ynteligentní a yntegrovaný dotaz! 🤓 Nebýt členů, jako Ty, tento web by se musel dávno přepadnout přes zábradlí pod zem! 🤪🤓

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=anWwy2Knf08&ab­_channel=Revnik

led

Niekedy dokonca používam aj guličkové počitadlo https://img-cloud.megakni­hy.sk/2632720-large/e92e5e8b3­f68fa1aa5a1c3932a73­14d2/liczydlo-drewniane-10-rzedow.jpg prípadne prsty, zatiaľ ma nesklamali.

byo03836

Znam spis lidi co pouzivaji kalkulacku v mobilu, ale kdyz se clovek podiva napr. do sapy tak tam ma kalkulacku skoro kazdy prodejce

aliendrone

Filip84>>> Nezmínils značně významnou skupinu ničitelů kalkulaček! A tou jsou choleričtí agresoři, kteří využívají jejich potěšitelných balisticko-aerodynamických vlastností. S oblibou je vrhají po nešťastnících (ať si to právem zaslouží, či nikoliv), pročež dychtivě očekávají odezvu formou bolestného nářku. Pro tento účel jsou MNOHEM vhodnější, než např. mobil (cena aj.), bezdrátová myš apod. 😉 😂

Filip84

aliendrone: Ano, jistě, ale ti si nekupují účelově kalkulačky za účelem jejich ničení a nenatáčí kalkulaček ničení, to za prvé. Za druhé, oni zničí prakticky cokoli, třeba i ten mobil, myš, nebo něco podobného. Tím se odlišují od professionálních ničitelů kalkulaček: ti ničí jenom kalkulačky, a ti lepší z nich výhradně jenom obyčejné, nebo výhradně jenom vědecké! 🤷‍♀️😂

aliendrone

Filip84>>> Je jasné, že choleričtí agresoři se nemohou rovnat profíkům. Uvaž ale ten entuziasmus, s jakým tak činí. To by měli mít nějaké body k dobru, nemyslíš? 😉 😂 😂

jirka F

Káňa: Dříve na škole pro výpočet odmocniny a teď kdy je potřeba a nechce se mně počítat z hlavy.

Tonda Káňa

To jo, ale vem si, že pak budeš třeba počítat nějaký fyzikální příklad a budeš chtít dosadit veličiny do nějakého finálního vztahu, přičemž tam máš třetí odmocniny, několik závorek, násobení, logaritmy atp. A chceš třeba odsadit hodnoty deseti proměnných. To si pak s takovou kalkulačkou už ani nevystačíš. Ale pro kupecký počty je to dostatečné. 👍

cochee

No ano. To v každodenním životě běžně děláme – počítáme si fyzikální příklady.

Tonda Káňa

Já neříkám, že to každodenně všichni děláme. Já to ale například ano, proto potřebuji výkonnější kalkulačku. Ale nejen na fyziku, i na matematiku. Třeba na počítání s tělesy, tzv. stereometrii.