Filip84

Vyvolávali jste někdy duchy?

Třeba ducha „zemřelého Václava Vojtíška“, aby vám řekl, ostříhají-li Naděnku na Lageru dohola: https://youtu­.be/qDYbLyGGP5U?t=13312 😂

Ne, dělám si z toho legraci, ale ona to až taková legrace není. Může bejt, ale také nemusí. 😅 Ale to nechejme stranou, nyní.

Vyvolávali jste duchy? Co já vím, jako malí – holky to dost často dělají, na táborech se to, prý, dělává (z nudy! 😅). A jestliže ano: mělo to pro vás nějaké následky, ať už tak nebo tak, jednoduše: změnilo to něco ve vašem životě, o čem víte?

Já ne. Myslím, že nějaké snahy o to byly na základce, ale já jsem nikdy nechtěl. Nevím proč, ale celý život nějak „vím“, že to není pro mne – nevím proč, je mi jedno proč! 😅 Asi proto, že sám nejsem rád otravován … 🤪

Nejlepší odpověď
da ny

Bohužel, (z neznalosti),
v pubertálním věku, ano.
Jednou na školandě, pak na internátě. 😉
Protože, od určité doby „vím“, „cítím“, už to sama nedělám, neúčastním se.
Dokážu sice, zbloudilé a zapomenuté duše, odeslat do Světla,
ale nedělávám to. Přenechávám zkušenějším a povolanějším.
:D

Další odpovědi
Rokio

Ne, ale za to je umím vypouštět. 🙂

led

Ale ano, nepopieram to. Na rozdiel od väčšiny tých, ktorí to skrývajú, alebo naopak často to prežívajú a prenášajú svoje vidiny do skutočného sveta a presadzujú ako pokrok v myslení človeka.
len pozrite médiá na ich spravodajských stránkach, tam tých dôkazov môjho tvrdenia nájdete veľa
Prirodzene, nerobím to tak, ako máte na ilustračnom obrázku, ale pri písaní nielenže vidím a počujem svoje postavy, ale aj cítim ich myšlienky, akoby som bola tam prítomná.

Syd

Jednou v dětství jsem se o to pokusila, ale nikdo z pozvaných (spolužáků) nedorazil.

Savier

Ducha vyvolám když si prdnu. Děkuji.

aliendrone

Je to možné, v dětství jsem zkoušel kde co (mnohem větší bejkárny). Jestli ano, tak to za nic nestálo, protože to nebylo hodné zapamatování. ☺

agentpv

Jistě že jo, dlouhá léta jsem pracoval s dětmi, dělal jsem i víkendovky a ty se neobešly bez nočních her, strašidelných historek a vyvolávání duchů… Komunikovali jsme přes „dej nám znamení“ jednou kdosi svým dotazem ducha urazil a svíčka vyprskla a zhasla. Seděli jsme asi 5 minut ztuhnutí jak sochy, než se odvážil někdo něco říct …
Na jednom mlýně kde prokazatelně řádil duch zhrzené mlynářovi milenky, to bylo ještě strašidelnější. Citlivější děti i instruktoři vyšilovali a já tam musel duchaření zakázat…

Tonda Káňa

Ne, nikdy jsem v to nevěřil a ani nechápu, jak na to někdo mohl kdy věřit. Vědecky je to nesmysl. Ani moje sestra, která je trochu ezotericky založená, to nikdy nedělala. A to už je co říct…