dust8

Berete „rouškovné“ jako takovou mucholapku na voliče?

Nejlepší odpověď
annas

Ano, protože...

"rozhodnutí politika se musí jevit být prospěšná společnosti,
být prospěšná jeho straně

a přinášet prospěch jeho samému,
A nadto mu dát šanci ve volbách.

Cituji slova Jana Sobotky

ttps://books.go­ogle.cz/books?id=lof­sfN0PX7EC&pg=PA58&lpg=PA­58&dq=aforismy+Jan+So­botka+o+volbách&sou­rce=bl&ots=5skcIK5×4z­&sig=ACfU3U2gMI5Hgm­BGE-bU8e0bvZmc24e7-A&hl=cs&sa=X&­ved=2ahUKEwi54cnMxMrrAh­WFy6QKHTpQAEU4ChDo­ATAGegQIAhAB#v=o­nepage&q=aforis­my Jan Sobotka o volbách&f=false

´..
Je možné, že mnoho voličů rouškovné ovlivní , jak je to v poslední větě aforismu.
Kdo dá někomu něco navíc, zvláště, když nic zdarma nečeká?

Možná „rouškovné“ je náplast i na to, že důchodová reforma není stále hotová a že politici na důchodce přece myslí!

Další odpovědi
Hufnágl

Ne, protože...

To by se musela mucholapka nazývat i křídovné, když se zvedly platy pedagogům, obvazové, když se přidalo zdravotníkům, proudnicové, když se přidalo hasičům a dalším státním zaměstnancům…

Pepa25

Ano, protože...

Možná ne přímo mucholapku, ale prostě jim současná sociálně-populistická vláda nadbíhá, protože na jejich podpoře stojí (ve věkové kategorii do 40 let je podpora současné vlády zanedbatelná).

ivzez

Ne, protože...

Protože voliči nejsou hlupáci, nenechají se „opít rohlíkem“.
Navíc je jasné, že „rouškovné“ naopak mnohé nerozhodné voliče odradí.

anonym

Jiná odpověď

Je to nezodpovědnost.

peterd108

Jiná odpověď

Tak důchodcům přidávají, ale pro studenty, kteří pomáhali během krize například v nemocnicích nebo jinak, tak těm se nedá ani korunu. Značná část studentů ztratila brigádu apod. Ale nejsou hold hlavní volicska skupina

Arne1

Ano, protože...

… ale stejně ANO nevolím.

Roman Kovac

Ne, protože...

jedná se prostě pouze o přilepšení důchodcům. Ti už nikdo nezaměstná. Ani na brigádu. Ti vítají jakýkoliv příspevek. Já jim to rád dopřeju. Vybudovali tuto republiku.