Jedná se o funkci prodavačky,v novém pracovišti je jiná pracovní doba, na rozdíl od předchozího působiště se zde nepracuje v neděli.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka před 5110 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Předně je důležité vědět, že pokud nebudete souhlasit, tak vás nikdo nemůže nutit podepsat novou pracovní smlouvu.
Institut „přeložení“ upravuje zákoník práce v ustanovení § 43.
Podstatné je, jaké MÍSTO výkonu práce (pracoviště) máte ve smlouvě uvedeno. Je docela možné, že v pracovní smlouvě máte toto ´místo´ definováno široce, např. jako všechna pracoviště v rámci podniku, potom by se nejednalo o „přeložení“.
Pokud však máte ve smlouvě místo výkonu práce např. pracoviště A a zaměstnavatel vás hodlá přemístit na pracoviště B, potom tak lze učinit jen s vaším souhlasem !
Vašeho souhlasu však nebude třeba, pokud toto ´přeložení´ nebude delší jak 21 prac.dní dní v roce nebo pokud to zaměstnavatel jen projedná s vaší odborovou organizací (srovnej s ustan. § 46 ZP).
No a co se týká platového výměru, tak protože nejspíš nemáte ujednání o platu uvedeno přímo v pracovní smlouvě, ale máte podepsán ´jen´ platový výměr, na který se v pracovní smlouvě jen odkazuje, tak zaměstnavatel vám mzdu může v podstatě změnit jakkoli s tím, že musí dodržet ´jen´ vnitřní mzdové předpisy.
Zdroj: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast2h3.aspx
0 Nominace Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek