Martin0

Chtěl bych se zeptat na otázku. Je mi 14 a začal mě zajímat balet. Je to už pozdě ?(Zkušenosti s tancem mám už od 3 let)

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nikdy není pozdě a nejsi nějak starý/stará. Třeba budeš chtít začít s baletem za 10 a víc let, určitě je tedy lepší začít s ním teď, než později litovat, přemýšlet o tom, zvažovat to a podobně.
S baletem se ČASTO začíná pod 10 let, ale to je úplně jedno… je zcela fuk jestli chceš dělat nějaký sport, tanec, hrát na hudební nástroj, dělat nějakou činnost a něčemu se věnovat… začít můžeš téměř kdykoli, je jedno jestli třeba v 8 nebo 30.

Důležité taky jestli se tomu chceš věnovat naplno, profesionálně a jako zaměstnání nebo „jen“ koníček… ale ani zde nemusí hrát roli věk. Jen prostě budeš muset víc zamakat, ale to se prostě dožene (když se chce).

Plno lidi taky říká nebo si myslí, že na hudební nástroje se snad naučí hrát jen děti nebo co..... proto se na to taky vymlouvají a ve 30 nebo 40 říkají, že už je pozdě. Samozřejmě jsou to naprsoté nesmysly, naučit se to člověk může kdykoli, třeba v 80. Jen se tomu musí věnovat. Děti se akorát MOHOU snáz něčemu naučit (ale to spíš proto, že ještě nemají hlavu plnou sra*ek, odpor k učení, seberozvoji, spousta omezení/bloků v hlavě a podobně… děti se snáz učí, protože to ještě umí – od přirozenosti, vývojem atd. Dospělí i staří se taky umí učit a osvojovat si věci – kdyby chtěli – ale taky se umí líp vymlouvat).
A plno dalších výmluv nejen ohledně věku, ale třeba přírody/genů, špatných vloh, sociální situace v rodině, rodičů/výchovy a podobně. Drtivá většina lidí něco nedělá, něvěnuje se něčemu, čemu by chtěli, jen proto, že hledají NĚJAKOU tu výmluvu.