Dan007

Čím odstranit zbytek samolepky z dlaždic a vyčistit celou ulepenou podlahu.

Mám problém se svou podlahou. Měl jsem na ní nalepenou tuto samolepící fólii a nyní jí musím sundat z důvodu stěhování a z 90% podlahy šla fólie dolů, ale z této části, kde jsem po ní přejížděl židlí a byla tam nejvíce používaná, tak to sloupnout vůbec nejde. Zkusil jsem i odstraňovač samolepek a nic. Odstraňovač sice funguje minimálně ale strhávám to po 2 centimetrových kouskách a mám oblast tak metr a půl širokou, to bych takto dělal týden. Dále mám problém, že po stržení fólie úplně celá podlaha lepí a zničí každé boty, co na ní přijdou. Nevíte čím i toto vyřešit? Napadl mě třeba železný kartáč a nějaká speciální chemie, ale nevím která. Díky za radu.

Odpovědi
elkon

Acetonem. Mám to vyzkoušené (fungovalo to i na lepidlo od dálničních známek). Železným kartáčem to poškrabete.

Ametyst

Nejlepší rozpouštědlo na lepidla ze samolepek je izopropanol. Iso-propylalkohol.

da ny

Mně kdysi doporučil opravář ledniček, na odstranění (lepidla( po samolepkách OLEJ.
Kuchyňský olej. Odstraňuji etikety ze sklenic (zavařovacích). Chce to trpělivost a dá to nějaké
šmrdlání, u větších plolch (v závislosti na materiálu). Odstranila jsem i v práci, ze dveří..
V případě takto „ulepeného lina“, je lepší jeho výměna.

Pokud jsou obklady, dlažba ne úplně OK, je možné je natřít vhodnými barvami.
Inspirace a návod byl i v nějakém TV pořadu o bydlená. ÚPRAVY REKONSTRUKCE.