dust8

Co přesně způsobuje mlhu?

Nejlepší odpověď
annas

"Mlha vzniká jako důsledek kondenzace v přízemní vrstvě vzduchu. Vzniká tehdy, poklesne-li teplota vzduchu na teplotu rosného bodu. Podle způsobu, jakým dochází k ochlazování vzdušné masy, lze mlhu rozdělit na několik typů:

radiační mlhy
advekční mlhy
mlhy z vypařování
mlhy z promíchávání
orografické mlhy
městské mlhy
mlhy vznikající kombinací výše uvedených druhů.

Mlha se častěji tvoří v místě zasaženém exhalacemi. Ty vytvářejí kondenzační centra vhodná pro vznik mlhy. " atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mlha

Co je rosný bod?

„Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %).“ atd.

více v odkazu

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rosn%C3%BD_bod

Další odpovědi
Emefej

Pokles teploty vzduchu pod rosný bod.

Kepler

Emefejova podmínka není dostatečná, tak vznikají i oblaka. Mlha vzniká v přízemní chladné vrstvě vzduchu, nejčastěji při teplotní inverzi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.