To znamená, že si s tím zařízením můžeš dělat co chceš. Můžeš přistupovat do root složky a editovat/ kopírovat/ mazat soubory. Docela se pak ten android dá nastavit k obrazu svému a bez reklam.
0 Nominace Nahlásit |
Mít „rootnuté“ zařízení znamená, že mobilní telefon umožňuje jak uživateli, tak jakémukoli jinému programu „ovládat“ a měnit nastavení jednotlivých aplikací, operačního systému či komunikaci s hardwarem. Například ukončovat běžící aplikace, jako je třeba ESET Mobile Security, navzdory tomu, že mají z pohledu operačního systému „nejvyšší oprávnění“ Správce zařízení. Z tohoto důvodů nemůže produkt ESET zajistit maximální ochranu rootnutých zařízení a aplikace nemusí fungovat správně.
V hlavním okně programu ESET přejděte do sekce Bezpečnostní audit.
Následně přejděte do sekce Bezpečnostní audit > Monitorování
zařízení a pomocí přepínače deaktivujte položku Zařízení je
rootnuté.
Důležité:
Mějte na paměti, že aplikace ESET na takových zařízeních nemusí být
plně funkční a může se ukončovat. Produkt ESET v takovém případě
nemusí detekovat všechny hrozby a nedokáže zabránit jiným aplikacím
neautorizovanému přístupu k vaším osobním datům.
0 Nominace Nahlásit |
Rootnuté mobily a tablety mají možnost upgradovat OS. Pokud zařízení
rootnuté není, nejde upgrade na jinou verzi OS, pokud nepochází přímo od
výrobce, většinou provést. Více se dočteš na „androidforum.cz“.
Pro běžný provoz to větší problém není, takových zařízení je hodně
(většina dovozu z Číny).
Ale vzhledem k AV Eset mám zkušenost, že mi technici esetu odmítli pomoci
řešit problém se zavirovaným mobilem, s kterým jsem si nedokázal poradit
sám. Přesto že jsem měl AV Eset mob.sec. placený, ale mobil byl rootnutý.
To platí u nich i rovněž pro mobily s dual SIM kartou.
To bylo asi víc jak před rokem. Zda se „polepšili“, zatím nevím.
0 Nominace Nahlásit |
Viz jáára. Doplním. Android je OS postavený na linuxovém jádru. V podstatě jde o záležitost podobnou, jako ve Windows uživatelský účet s administrátorskými právy proti účtu bez administrátorských práv – běžný uživatel. V linuxu taky existují uživatelské účty, jen s trošku jinou filozofií. A správce (správcovský účet) je jen jeden a tradičně se nazývá root. No a ten Android byl napsán tak, aby na něm BFU (běžný Franta uživatel) nemohl nic zkonit a tím udělat z celého zařízení (mobilu, tabletu) „cihlu“ – prostě a jednoduše tak, že nativně na něm ten správcovský účet „root“ vůbec není přítomen. A „rootnutí“ tohoto přístroje znamená pololegální úpravu, díky které se ten „root“ v Androidu objeví, což umožní spoustu nevídaných, ale i na pohled obyčejných věcí (které na nerootnutém zařízení nelze provést).
0 Nominace Nahlásit |
Jedná se de fakto o formu hackingu. Operační systém android má linuxové jádro a „rootnutí“ (pochází doslova ze jména administrátorského účtu s absolutním oprávněním kamkoliv „root“) je de fakto postup kterým zpřístupníte nízkoúrovňové funkce právě onoho linuxového systému který se pod Androidem nachází a obvykle není žádná jeho funkce uživateli přímo dostupná (vždy jen zprostředkovaně skrze Android SKD). Rootování je obcházení bezpečnostní struktury platformy android, obvykle za účelem udělat něco co android buď sám neumožňuje nebo co se dokonce záměrně snaží blokovat. Takovou prakticky zřejmě nejsmysluplnější funkcí kterou tak získáte je možnost blokovat veškeré reklamy nejen na webu ale i v jednotlivých aplikacích, to bez rootnutí (tedy bez přímého přístupu k linuxové vrstvě možné není) pokročilejší uživatelé tak získávají možnost i flashovat (přepisovat) jednotlivá úložiště vlastním neoficiálním obsahem a tak si na telefon nahrávat různé neoficiální verze a variace Androida nebo dokonce jiné platformy.
Celé to má závažný háček. Jak bylo zmíněno, není to nic pro běžného uživatele. Tímto hackem se stává telefon dost zranitelný, v rukou zkušeného uživatele který ví co dělá to není velký problém, ale v rukou laika který odsouhlasí pomalu cokoliv s co se na obrazovce telefonu zobrazí už je to slušný malér.
0
před 2540 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek