zjentek

Co vedlo k rozhodnutí vyškrtnout nám Pluto z našich dceřinných planet?

Nejlepší odpověď
Rokio

https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie/ves­mir/pluto-vesmir-objev-planeta_200218171­3_mtk
zdroj: irozhlas.cz

Planetou ve sluneční soustavě je podle astronomů jen takové těleso, které obíhá kolem Slunce a má dostatečnou hmotnost, aby vlivem své gravitace mělo kulový tvar. Zároveň nesmí být satelitem. Musí být také ve svém prostoru natolik dominantní, že pročistí své okolí od ostatních těles.

Další odpovědi
aliendrone

Nwm co jsou dceřinné planety, dokonce ani matečné či jinak příbuzné. Hlavně si dávej bacha na KRVESMILSTVO (varovat tě před obyčejným hříšným smilstvem a následným zatracením považuji za zbytečné, na to už je MOC POZDĚ)! 😉 😁 😁