dust8

Co všechno se změní od momentu kdy se pravděpodobně Ukrajina připojí k EU?

Nejlepší odpověď
Drap

Budeme ještě více platit a ještě méně dostávat.

Další odpovědi
Disraeli

EU není stát, nemá ani vojsko atd., ani nemá pravomoci o něčem takovém rozhodovat. Je to hlavně ekonomická unie/spolupráce. Ukrajina chce nyní promptně připojit k EU, přestože předtím ani myslím nesplňovala podmínky pro přijetí a teď tam chce, jen proto, že je okupována. Očekává, že když z toho vzejde úspěšně a zůstane jí samostatnost, pohrnou se jí tam peníze na škody a podobně. A s tím vlastně očekává i teď, že během okupace by se ji z Unie hrnuly hromady financí… a taky že jo. Kdyby ji přijali měli by jakousi povinnost ji minimálně podporovat finančně.
Raději má usilovat o okamžité začlenění do NATO, vojenské aliance, a nikoli ekonomické unie (kde je okamžité přijetí navíc nesmyslné – šlo by, ale při zrychleném a neopodstatněném procesu)… aby vysávala peníze ostatních. A o vstup tam nikdy neusilovala, respektive se o to nesnažila ani se k tomu nepřiblížila. Jsem proti jejímu vstupu (podporu ať jednotlivé státy i jejich občané udělají po svém, samostatně).
Chce finance, přestože už má stovky (a ne-li tisíce) všelijakých sbírek ze všech evr.států (a vůbec skoro ze všech států na světě.. opravdu, všude jsou masivní sbírky a podpora. I za Velkou louží). Takové sbírky pořádají organizace, hlavně charity, firmy, boháči, ale i správní obvody, včetně měst a vesnic… jak na utečence, tak přímo pro Ukrajinu…
Změnilo by se to, že by EU pěkně schudla a pořádně si pohoršila.

Mě hlavně baví, jak se nyní Ukrajina idealizuje, když je okupována. Z Rusů (všech) dělají úhlavní zlo a z Ukrajinců (všech) svatoušky… jak se vyzdvihuje stav Ukrajiny, jejich představitelů, poměry, politiky, ale i ekonomiky… Ale tohle není žádná blbá pohádka, kde vystupuje dobro a zlo. Putinovi možná šibe, ale Ukrajina rozhodně nebyla nějaký ideální stát o skvělých poměrech. Problémů měla a má až až, široko daleko nejhorší stát, co se týká celkového stavu. Nejen (!) z ekonomického hlediska nejhorší v Evropě a okolí. Ne, že by na tom takové Rusko bylo dobře (oligarchové a protěžující skupiny pěkně obírají státní rozpočet a stovky miliard až bilion v Kč a hezky omezují a dusí celkovou ekonomiku), ale Ukrajina je na tom ještě hůř. Není si co idealizovat a není absolutně, co vyzdvihovat ve spojitosti s Ukrajinou, hůř než celá Evropa, skoro celá Asie, celá Severní, ALE i Jižní Amerika a dokonce, než některé africké státy – jinak je srovnatelná s těmi, které jsou tam fakt v bídných poměrech…