Honza6

Na stránce na Google se mi objevilo, že můj telefon je zavirovaný. Co mám dělat?

Dneska jsem vlezl na internetovou stránku na Google a vyskočilo, že můj telefon je zavirovaný, ať si rychle stáhnu aplikaci a vir odstraním. Jinak že to napadne SIM kartu a naruší moje kontakty, fotky, data, aplikace atd. Je to fake ? Co mám případně dělat?

Nejlepší odpověď
seraphico

Ignorujte to, je to jen poplašná zpráva. Na 99 % žádný vir v mobilu nemáte, pouze se Vám to snaží nakukat jen abyste si stáhnul bůhví co.

Další odpovědi
aliendrone

To je snad jedna z nejstarších a nejpitomějších metod, kterak tě přimět k tomu, aby sis nainstaloval svinstvo. Ale je sympatické, že ses alespoň ZEPTAL, protože jsou dodnes MRAKY degešů, kteří si to HNED instalují. A PAK se nestačí divit! Dobře jim tak, blbečkům! 🙂

Darcy

skrz mou práci mám všude block google a GooglePlay atd, takže mám pokoj. Ale na 99% to prostě ignoruj.
Pravidelně si zadej lustrační kód, jestli jsi na svém telefonu sám, prohledej si vnitřek kde se lepí cookies a pod. a koukni jakové přípony mají soubory.
Hlavne si vypni automatické stahování a instal, a taky koukni appky, které mají přístup hlavne k datům na pozadí, souborům a které mají právo nadvlády nad ostatními appkami nebo společný přístup (laicky: jedné appce zamítneš přístup k poloze třeba, ale je na ni napojena ina appka a ta jí to umožní..).
Chodím na stránky typu mp3paw, kde se to malwarem a deep hmýří a jsem OK i bez Esetu a jiných kontrolek.. Ta kontrola a očista zabere tak max. hoďku měsíčně.