zjentek

Dokázal by někdo popsat, jak takový třesk musel vypadat bezprostředně po něm, pokud k němu opravdu kdy došlo?

Velký třesk.

Ilustrační obrázek>>> https://pozitivni-zpravy.cz/wp-content/upload­s/2024/07/pexels-pixabay-41951-1-1167x775.jpg

Odpovědi
aliendrone

Ǒóó, Sjenteček se nám pochlapil a přišel s libovým dotazem, jen tak dál. 🙂
Ale jak už má ve zvyku, tak zrovna v revíru, o kterém se toho reálně moc neví, spíše jde jen o spekulace. Tož nadhodím ti pro zajímavost pár věcí.

  1. Vesmír „vznikl“ až VELMI KRÁTCE poté, „co vznikl“ (po Velkém třesku – „okamžiku NULA“). Vím, že to zní pakoušsky, ale musíme brát v potaz to, co ZNÁME a VÍME. Např. tedy to, že COKOLIV v kratším časovém intervalu, než je Planckův čas https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Planck%C5%AF­v_%C4%8Das NEMÁ SMYSL (postrádá fyzikální smysl). Je možné ÚPLNĚ VŠECHNO na co přijdeš/vymyslíš a ještě nesrovnatelně více toho ostatního. Třeba v čase 10−50 s od „úplného počátku“/vzniku celému vesmíru vládl všemocný ZJENTEK I. – a to NENÍ žádný nesmysl. Je to prostě stejně dobré, jako cokoliv jiného, co si vymyslíš. Ale pak nastoupila fyzikální realita a s ní smol pachol, přišels o všechny božské atributy. 😉 😁 😁
  2. Když už tedy po uplynutí Planckova času začal vesmír REÁLNĚ existovat, tak v něm s velkou pravěpodobností bylo vedro. O5 nikoliv v nějakém představitelném smyslu slova, ale už takové, o kterém se můžeme kvantifikovatelně bavit. Byla v něm nejspíše Planckova teplota. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Planckova_te­plota (tedy absolutně nejvyšší možná teplota vůbec).
  3. Že se vesmír rozpínal, to ti jistě došlo. Otázkou je JAKÝM způsobem. Dnes je velmi oblíbená hypotéza o „vesmírné hyperinflaci“ (či jen krátce inflaci), tedy o velice krátkém a velice rychlém období, kdy se vesmít mnohonásobně „rozfoukl“ (zvětšil objem a zvětšoval se nadsvětelnou rychlosít!). Tím by se vysvětlila relativní homogenita dnešního vesmíru (v důsledku kauzální souvislosti „před“ a „po“).
  4. Před infalcí bylo to, čemu dnes říkáme „vakuum“ tak husté, že dnešní nejhustější zámá tělesa/formy hmoty (neutronové hvězdy) jsou proti tomu vlastně ukrutně řiďoučké, ani nestojí za řeč.
  5. Existovala jen JEDINÁ interakce. Osobně si myslím, že to nebyla „supergravitace“ od které se postiupně odštěpily s vesmírným chladnutím a řídnutím současné dnešní 3 dobře známé interakce (silná jaderná, slabá jaderná a elektromagnetická)

[Abys rozuměl, jsem stoupencem hypotézy prof. Verlindeho o tom, že gravitace je jen projevem etropické síly způsobené růstem entropie subsystémů, tedy že žádné částice jako „gravitony“ neexistují]. 😉

  1. Dalo by se spekulovat o lecčems, je to HODNĚ zajímavé. Ale kdo ví? MOŽNÁ to kdysi ZJENTEK I. všemocný zařídil tak, aby se nám to DNES takhle jevilo. 😉 😁 😁

led

To dokáže jedine aliendrone, ktorý Velký tresk pozoroval z bezpečnej diaľky a teraz tu študuje jeho následky na ním vypočítaný vývoj živého organizmu – človeka.
S touto teóriou vychádzam na základe jeho odpornej, prepáčte, odbornej odpovede na túto otázku

zjentek

Bezprostředně po něm ne, to jsem se zle vyjádřil, to je dlouhá časová linie. Spíše bylo na mysli, jakto vypadalo v jeho průběhu, bezprostředně po… sakra, zase kvůli té své zákeřné nemoci nemám to správné slovíčko… Iniciace? 😮 Bezprostředně po iniciaci (když, tak mě prosím opravte).

zjentek

(Pokud budu mít obrovské štěstí a se tudy mihne sám aliendron, tak zadání porozumí. Vím to, vím! Logicky, bo když píše alien, tak zjentek rozumí! Což tedy LOGICKY znamená, že alien porozumí, bo toto pravidlo pracuje obousměrně, stejně jako třeba wifi 😏)