Avatar uživatele
Citronada23

Dvě štěňata najednou, dá se to zvládnout?

Mte někdo zkušenost či pohled na tuto situaci? Hrozně se mi líbilo štěně (fena) sheltie v zahraniční chovatelské stanici a tam to vychází na 52 tisíc. To stene se mi tak libilo ze jsem si ho zamluvila s tim ze mam rezervacni smlouvu a zaplacený poplatek 12 tis. Stene bych si mela vzit az v 16 tydnech protoze ze zahranici to drive nejde.
Pak mám ještě zamluvenou fenku australskeho ovcaka, tu si vezmu priblizne ve stejnou dobu jako sheltii, takze budu mit doma 4 mesicni a 2 mesicni fenku. Na psy budu sama. Da se to zvladnout?

Zajímavá 0 před 43 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Každé ze štěńat , díky plemeni, potřebuje poměrně dost času na výcvik a na výchovu. Pokud ze psů má něco být chce to každodenní péči. Pokud máš na ně dost času, a při troše chovatelských zkušeností se to zvládnout dá. Osobně bych si ani nedokázal představit, že bych zvládl takto vychovávat a cvičit dvě štěňata a k tomu třeba ještě chodit do zaměstnán, I když mám poměrně bohaté zkušenosti s chováním a výcvikem psů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Pokud nebudes chodit do prace a budes se jim plne venovat, tak ano.
Nevim, jak to budes zvladat financne, protoze takovihle dva psici taky neco stoji.
Krome psu si moc soukromeho zivota neplanuj! Teda alespon ten prvni rok ne!
Predpokladam, ze mas dum se zahradkou a psi budou mit dostatecny vybeh.
Na tvem miste bych se predem dostatecne informovala, co tahle plemena obnasi.
Pokud budes chodit do prace a nebudes mit pomoc nekoho dalsiho, tak se do toho ani nepoustej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Zvládnout to lze, LE… Když člověk ví, co každé plemeno potřebuje a nejlépe
s dostatečnými zkušenostmi..
Každý pes i stejného plemene, může být jiný, tak jako lidé.
Obě plemena jsou ovčáci. Obě plemena jsou velmi inteligentní“
Nepočítejte s tím, že takový pes bude aportovat, honit se za míčkem, klackem, do kolečka,
jako „trottl“, do kopce/na rovině, aby se unavili, abyste je zaměstnala. To po nich nechtějte.
Víte, že Sheltie se nesmí koupat (jen 1× ročně)? Víte už proč a jakou má srst a že je třeba ji pravidelně česat?
Australský ovčák potřebuje více aktivního pohybu (pracovní plemeno!). Sheltie může být i gaučáček ( a nebude tak trpět)..
Já bych si v žádném případě netroufla „vychovávat“, učit, cvičit 2 štěňata rozdílného plemene. Vzít na sebe takovou zodpovědnost.
S odlišnými potřebami.
Rozdílné krmení (kvalita, složení) – malý a velký pes, očkování, odčervení, tablety proti klíšťatům. psí hračky, pravidelná péče… i Vy budete uvázaná doma, nikam na noc, na dovolenou,.
S pejskem a dvěma odlišnými velikostí se nikam nedostanete.
Pes na Vás bude odkázán. Vy budete zodpovídat za psy. Dobře se pojistěte,
na případné škod, které mohou způsobit…
Obdivuji Vaši troufalost, pramenící zřejmě z neznalosti, nezkušenosti, naivních představ.
Předem je mi pejsků upřímně líto…..

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

To je skutečně velká výzva. Každé štěně vyžaduje spoustu času na výchovu a trénink a mělo by dostávat dostatek pozornosti. Zvláště v tak mladém věku, kdy potřebují být socializovány a naučeny základním dovednostem a chování. Dobré je také vědět, že štěně často potřebuje noční vycházky a výcvik čistotnosti může být náročný.

Jak se starat o dvě štěňata najednou může být ještě náročnější. Budou chtít hrát a bojovat mezi sebou což může vést k tomu, že se obtížně soustředí na výcvik. Dále mohou štěňata přebrat navzájem špatné návyky. Může také dojít ke „dvojčecímu syndromu“, kdy se štěňata stáhnou do sebe a nebudou tak reagovat na lidi a ostatní psy.

Chovatelé a odborníci obecně doporučují, aby mezi přijetím dvou štěňat byla aspoň několikaměsíční pauza, aby měl každý pes čas na individuální výcvik a sociální vývoj. Ale pokud jste odhodlaná a máte dostatek času a trpělivosti, je to možné. Doporučeno je zaměstnat profesionálního trenéra nebo chodit do školy pro štěňata, aby vám pomohli.

Měli byste také zvážit finanční náklady. Dvě štěňata znamenají dvojnásobek nákladů na jídlo, očkování, veterinární péči a další potřeby.

To je rozhodně velký závazek, ale pokud jste připravena a odhodlaná, pak je to možné zvládnout. Jen je důležité si uvědomit, co vše to obnáší a zda jste schopna poskytnout oběma štěňatům tu nejlepší péči.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Od štěňátka, denně čistit zuby, hradit veterinární péči, možná odstranění í zubního kamene
v narkoze- Finančně řešit možné úrazy, nemoci, poplatky. Sbírat všude po 2 psech, hovňousky (pokuty).
Psovi nestačí, že bude někde bezprizorně běhat po zahradě.
Nebo ho uvážete k nějaké boudě.
Když nechodíte do práce, jednoho, menšího psa byste možná zvládla…
Podle toho, jak se na webu prezentujete, se obávám, že 2 psi by byli nad vaše síly a schopnosti.

Nový příspěvek