jarekve

Jak dlouho ještě podle vás bude trvat, než civilizace ustoupí od náboženství jménem ekonomie?

Odpovědi
Kepler

To není náboženství, ale životní nutnost, která se táhne s člověkem od úsvitu jeho dějin. Zjistil třeba, že je lepší domestikovat si zvířata, než je neefektivně honit po lesích a stepích s oštěpem v ruce. To je určitě ekonomické chování.

Pepa25

Ekonomie je věda, které popisuje obecně platné společenské zákonitosti, např. vztah poptávky a ceny. Otázka je proto nesmyslná.

anonym

Ekonomie není ryze imaginací, ale teorií a následnou praxí – ekonomika, která funguje a naplňuje podstatu bytí a potřeb člověka. Může být mnoho pohledů na to, jakou roli hraje, jaký vztah naplňuje a jak se vyvíjí. To, že její problematika byla úzce popsaná vlastně ,,nedávno", neznamená, že zde nefungovala. Vždyť už mnoho dávno lidé směnovali a otázka majetku byla odpovědí na to, kdo bude mít moc.

Kelt

Economiser znamená francouzsky šetřit a pokud nějaké činy povedou k tomu, že budu mít více než soused, který to tak nedělá, tak to nebudu zatracovat.