Avatar uživatele
cojestres

Jak je možné, že mám pozitivní antigenní i PCR test, když jsem zaočkovaný jednou dávkou vakcíny Pfizer?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1290 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Protože očkování nemá 100% účinnost. A už vůbec ne nedokončené očkování a ještě krátce po první dávce (uvádí se několik týdnů než to zafunguje)

Ametyst: Promiň, ale blbost od A do Z
„očkovaní jsou infekční“ – jasně. A jakmile se nechám naočkovat proti obrně, začnu ji šířit po okolí.
Očkování má chránit před infekcí – ideálně si imunitní systém očkovaného s infekcí poradí dřív než se nemoc projeví či se vir namnoží tak aby očkovaný opravdu infekci šířil. Pokud i přesto onemocní, měl by mít alespoň lehčí průběh protože je infekce lépe zvládnutá alespoň trochu „proškoleným“ imunitním systémem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Protože očkovaní jsou infekční. Očkování má jen zmírnit průběh nemoci u očkovaného člověka, to je vše. Proto nedává smysl segregovat lidi v restauracích a jinde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Údaj z 30.3.2021: Po první dávce očkování, kterou už v Česku dostal nejméně milion lidí, statistici evidují 13 tisíc nakažených. Tedy asi 1,3 procenta. „Většina takto registrovaných nákaz byla nadto zjištěna relativně krátce po první dávce vakcíny, kdy ochrana očkovaného ještě nemohla být rozvinuta,“ uvádí ÚZIS. Do 14 dnů po první dávce se z toho počtu nakazilo asi 7500 lidí, do tří týdnů pak přes 10 tisíc. 🙂

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/uzis-data-koronavirus-covid-19-nakaza-po-ockovani_210330070­2_miz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Vaše očkovanie ešte nie je ukončené!

Očkovanie proti covidu je rovnako ako ktorékoľvek iné očkovanie oslabenými vírmi. Jeho úlohou je podporiť rast látok odolných aj proti neoslabeným vírom. Preto nepočítajte okamžitú odolnosť okamžite po očkovaní, ale až po nadobudnutí potrebnej účinnosti novovzniknutých protivírových látok odolných voči nákaze. V prípade niektorých vakcín, treba prvé očkovanie po určitom čase podporiť reočkovaním U vakcíny Pfizer je táto doba 14 dní. Až potom organizmus nadobúda odolnosť, nie trvalú, voči covidu. Ale pozor, táto odolnosť je proti konkrétnej mutácii covidu, nie voči všetkým, ktoré ešte stále vznikajú.

Po očkovaní si prečítajte pokyny a informácie, ktoré ste pri registrácii dostali. Ak to zvládnete a porozmýšľate, dokážete si na svoju otázku odpovedať aj bez nás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Protože do 14 dnů po očkování můžete být pozitivní áí nabezpečný přenašeč viru. Informací v médiích o této skutečnosti bylo dostatek (ČT1).
Očkování Vás zcela nechrání před onemocněním, ale spíše před jeho těžkým průběhem.
Každý (alespoň ten, kdo se zajímá), ví, že po každém očkování, většinou „jakoby proběhne nemoc“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

led: Většina aktuálně používaných vakcín neobsahuje vir, ani oslabený. Jen „návod“ na výrobu některých charakteristických bílkovin, proti kterým by se měla vyvinou imunitní reakce. „Ale pozor, táto odolnosť je proti konkrétnej mutácii covidu“ – ta odolnost by měla být proti všem mutacím, pokud není mutace zrovna na místě té charakteristické bílkoviny. Pokud vím, tak snad zatím mutace na těch důležitých částech nejsou.

před 1290 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Krásna naivita. Už dnes všetci sa trasú od strachu pred novou variantou.
Ináč máte pravdu ohľadne tých pseudo fantastických vakcín. Ako „čarodejka a ježibaba“ viem, že vitamín D3 patrí medzi tie prírodné čarovné lieky, na ktoré sa v záujme zisku akosi zabúda.

před 1289 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek