Avatar uživatele
msi

Jak je to s placením poplatku za TV a rádio?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak je to s platbou poplatku za TV a rádio.
Žiji v nájmu a majitel platí SIPO, já platím také SIPO, a mnaželka platí také SIPO.
Četl jsem, že snad stačí platit jen 1 poplatek?!
Mám tedy svůj odhlásit?

Díky za vysvětlení.

Zajímavá 0 před 1 dnem Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Poplatek za TV a rádio se platí za domácnost. Výši poplatku neovlivňuje počet členů domácnosti ani počet televizních přijímačů. Majitel bytu, který Vám byt pronajímá, má povinnost platit TV poplatek za svoji domácnost, kde bydlí. V pronajímaném bytě má povinnost platit nájemník.
SIPO je také vázáno na domácnost. Je teoreticky možné. že jste z manželkou platili každý SIPO v minulosti za sebe, ale pokud tvoříte jednu domácnost, tak ponchte jen jedno spojovací číslo, nejlépe na toho, kdo platí elektřinu.

Zdroj: https://poplat­ky.ceskatelevi­ze.cz/otazky-a-odpovedi/vypis

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

poplatek za televizi a rádio platí v podstatě každá domácnost, která využívá nějaké rádio nebo televizi. Může se zdát, že platíte poplatek vícekrát, pokud všichni tři platíte SIPO, ale to není pravda. SIPO je pouze způsob platby, nikoliv druh poplatku. Do SIPO můžete zahrnout různé platby – nejen poplatky za televizi a rádio, ale třeba i elektřinu, nájem, plyn, vodu atd. Je tedy možné, že vy, vaše manželka a majitel platíte trojí SIPO, ale každý z vás platí jiné poplatky.

Co se týče poplatku za televizi a rádio, platí, že ho musí platit každá domácnost jen jednou, bez ohledu na to, kolik televizí nebo rádií máte. Pokud jej tedy platí majitel bytu, který je na vás vyúčtován v nájemném, nemusíte jej platit vy ani vaše manželka. Pokud si ale nejste jisti, zda je tento poplatek v nájemném zahrnutý, měli byste se zeptat majitele bytu.

Pokud zjistíte, že jak vy, tak vaše manželka platíte poplatek za televizi a rádio, měl by jeden z vás svůj poplatek odhlásit. Stejně tak pokud poplatek platíte vy a také majitel bytu. Poplatek by měl platit jen jeden z vás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Co je to za nesmysl, že platí manželka i vy. V domácnosti platí jen jeden. A poplatek za TV a rádio, ze zákona platí každá domácnost ve které je přístroj, který může signál TV, nebo rádia přijímat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Já jsem vynalezl telefon, televizi, ponorku a tlakový hrnec. Co na tom, ž to vynalezl někdo už dávno přede nou a nechal si to patentovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Platí se jednou za domácnost.
Je jedno, kolikrát máte SIPO v rodině. Za rodinu zvolte jednoho, kdo bude platit. Druhého odhlašte. SIPO jako takové nemá s TV/R poplatkama přímou souvislost. Já SIPO mám, ale mám ho jen kvůli platbám pro SVJ. TV/R platím za domácnost já, ale přímo z účtu na účet. S majitelem se domluvte, ale podle mně není důvod aby platil tyhle poplatky za vás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Drap: Vedle 😉

Nový příspěvek