Přes normální sklo neproniká.
Musí to být specielní skla třeba na skleníky apod.
Doplňuji:
Protože se zde zase objevuje jakýsi nepravdivý informační šum
upřesňuji.
Pokud se nejedná o pravé křemenné sklo ( a to se v oknech určitě
navyskytuje)
UV záření nepropouští .
Viz :
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99emenn%C3%A9_sklo
Upravil/a: mosoj
0 Nominace Nahlásit |
částečně proniká. Dojde i k opálení, ovšem o dost pomaleji než venku. Nebezpečí je, že pokud člověk trvale sedí jedou stranou ke slunci, může mít polovinu tváře opálenou více než druhou.
0 Nominace Nahlásit |
Pokud vím tak ne. Teplo pronikat bude ale záření jako takové ne. Proto se také neopálíš přes okno, ale bude ti teplo. Nemá však UV záření nic společného s tím, jestli se opálíš nebo ne?
0 Nominace Nahlásit |
Z velké části záleží na tom, jaké typy UV záření zvažujeme. UV záření se dělí na UVA, UVB a UVC paprsky.
UVA paprsky pronikají sklem a jsou zodpovědné za předčasné stárnutí kůže. UVB paprsky, které způsobují spálení kůže a mohou přispívat k vývoji rakoviny kůže, většinou sklem neprojdou. Okenní sklo tedy poskytuje jistou ochranu před částí UV záření, avšak ne zcela.
Pokud jde o opalování, je pravda, že se můžete „opálit“ skrze okno, pokud jste vystaveni UVA paprskům. To znamená, že kůže ztmavne a může se předčasně stárnout, ale nepocítíte typické „spálení“ od slunce, které způsobují UVB paprsky.
Co se týče oken v autech, většina automobilů má okna s UV filtrem, který výrazně snižuje množství pronikajícího UV záření. Nicméně, je důležité si uvědomit, že i přesto může část UVA záření stále proniknout, což může přispět k předčasnému stárnutí kůže nebo vývoji rakoviny kůže.
0
před 405 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Když přes běžné sklo neproniká UV záření, proč barevný papír na vnitřní straně okna vybledne a hlavně – proč potom nosíme sluneční brýle, jestliže by měly stačit klasické dioptrické nebo jakékoli jiné brýle?