Avatar uživatele
Kepler

Jak je to se zákazem stání?

Pokud si pamatuju dobře, je tam možno zastavit po dobu potřebnou k nástupu a výstupu osob, vyložení a naložení nákladu apod. A co když ta doba dosahuje i několika hodin? Celkem běžně se to děje v místě nedaleko mého bydliště, kde to výrazně komplikuje dopravu, ba dokonce je to nebezpečné, protože to místo je cca 10 m před křižovatkou a řidiči tam musí do protisměru.

Zajímavá 0 před 1842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Je to tam porád stejně:

Zákon č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů

ČÁST PRVNÍ
ZÁKON O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

HLAVA I
ÚVODNÍ USTANOVENÍ

§ 2
Vymezení základních pojmů

Pro účely tohoto zákona

  1. zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu,

Samozřejmě je otázkou, jak to řidič zdůvodní.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

ZASTAVENÍ je uvedení vozidla do klidu potřebnou k nástupu/výstupu osob či naložení/vyložení nákladu. Když budeš vykládat náklaďák třeba 3 hodiny, je to pořád ZASTAVENÍ. STÁNÍ je uvedení vozidla do klidu nad rámec zastavení. Třeba na 2 minuty „zastavíš“ u trafiky a chceš si koupit cigára – to už je STÁNÍ.

Chápu ale, že tě problematika zajímá, protože v tvém případě „zákaz STÁNÍ“ by se rovnal principiálně existenční likvidaci. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Zákon ocitovali kolegové správně. Pokud budete skládat, či nakládat, stojíte potřebnou dobu, Ani minutu navíc. Potřebná doba na složení není a nemůže být určena žádným předpisem.

Takže skládání plných cihel, třeba 8 hodin.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zden28

Složení nákladu na poz. komunikaci jen tehdy, nelze-li to provést jinde (třeba v boční ulici). Především: Policista nemůže donutit řidiče zaplatit pokutu. Zaplatí-li řidič, tím uzná svou vinu a nelze to vrátit. Jestliže řidič platbu odmítne, předá se věc do správního řízení. Máme-li pádný důvod, který by měl být uznán – ale to může být jako hození korunou :-/. Pak už je další možností soud.

před 1506 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ještě si všimni důležitého kouzelného slůvka „neprodlenému“. To si lze vysvětlit tak, že jen po dobu právě probíhající manipulace s nákladem, nebo právě probíhajícímu nastupování nebo vystupování. Tedy nemyslím, že si tam někdo postaví auťák a pak půl dne čeká, až si na chodník někdo něco navozí. Ale zde jde už o právní fabulaci.

před 1842 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kazatel

Odpověz si sám, pokud vezeš něhaký náklad, třeba rozloženou skříň z Ikei, máš nárok to vyložit a zanést domů, nebo to máš nechat ležet na ulici a odjet hledat místo k zaparkování? On by ten náklad na té ulici asi nemusel vydržet.

před 1842 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jasně, ale majitel hospody si nechal přivézt náklaďákem několik kubíků dřeva na topení a NEPRODLENĚ to skládal nejmíň tři hodiny, i když makali jako Bulhaři. To už se skoro rovnalo stání. Řidiči byli nasraní jak latrína a tvořily se kolony…

před 1842 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Njn… To by asi řidit obhájil. Nedá se svítit. Možná by stálo za zvážení, jestli neměli vozidlo označit jako překážku a oznámit dle zákona.

před 1842 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek