Avatar uživatele
anonym

Jak pracovat na své frustraci?

Jak mám pracovat na své flustraci a toleranci.

Zajímavá 0 před 64 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Znam jednu pani, co ma podobne symptomy jako ty. Dostava leky z psychiatrie a pomaha ji to.
Nevim, proc se tomu tak branis, si zajit k doktorovi. Napred musis k obvodnimu, ten te posle dal na psychiatrii.
Sama se z toho nedostanes.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ty potřebuješ psychiatra. To je jediné řešení. Sama se z toho nevyhrabeš.Jistě se v Domažlicích nějaký najde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Psychická odolnost.
Zklidnit hormon = reakce (mysl, nároky). Naučit se chovat a reagovat jinak, než dosud.
Přestat agresivně reagovat na život a dění, kolem sebe.
Nikdo není dokonalý
Méně nároků a nereálných přání, představ
„Frustrace je stav závažného neuskutečnění našich potřeb, které jsou pro každého individuální:.“
To, co jednoho flustruje, to druhý nemusí chápat. Protože on je (umí být), v takové situaci v klidu.
„Frustrace (z lat. frustrá, marně, frustratio, zmarnění) je pocit, který člověk prožívá, pokud se něco důležitého nepovede a v nejbližší době není šance to napravit, ať už proto, že už to zkrátka není možné, anebo v tom brání něco, s čím si nelze poradit. Projevuje se zklamáním či pocitem zmaru.“
Způsoby obrany
Člověk se frustraci podvědomě brání pomocí naučených, v minulosti osvědčených, obranných mechanismů, které lidem pomáhají cítit se méně nepříjemně a lépe zvládat náročné životní situace. Tyto techniky jsou odvozené ze dvou základních reakcí na stres z agrese a úniku
Techniky odvozené od přímé agrese jsou:
• Egocentrismus a upoutávání pozornosti jsou reakcemi na frustraci, které se projevují neposlušností, výstředností či ubližováním druhým lidem.
• Identifikace Připodobňování vlastní situace k někomu, kdo danou situaci zažil a případně úspěšně vyřešil.
• Projekce je podvědomé svedení viny na jinou osobu (nepřipouštění si vlastního selhání).
• Racionalizace (od racio – lat rozum) je rozumové zdůvodnění toho, proč jsme neuspěli. Někdy použijeme objektivní fakta a jindy prostě sami sebe přesvědčíme o tom, že o úspěch jsme vlastně nestáli, protože by s ním určitě byla spojena nějaká nepříjemnost (model tzv. „kyselých hroznů“).
• Kompenzace je náhrada nedosažitelného něčím jiným, co pro nás bude mít podobný význam. V důsledku této techniky může vzniknou závislost např.: alkoholismus, workoholismus jako důsledek kompenzace rodinných problémů.
Techniky odvozené od prostého úniku:
• Izolace je reakcí na neúnosnou míru napětí, kterým se člověk vyhýbá řešení problému.
• Regrese je návrat na nižší (popřípadě zaseknutí se na jednom) vývojový stupeň, který se člověku již vyplatil. Vývojovému stupni přirozeně přizpůsobí i své chování, takže čtyřicetiletý úspěšný podnikatel se najednou může stát pubertálním výrostkem se všemi hloupými nápady, které k tomuto věku patří. Může být přechodná a po určitém období opět vymizet, nebo trvalá a jedinec už nikdy nedosáhne vyššího vývojového stupně.
• Sublimace je přetvoření a uplatnění něčeho společností nepřípustného (např. emocí vznikajících z neukojeného libida) v oblasti, kde je to nejen přípustné, ale také žádané.
• Únik do nemoci nabývá někdy podoby hysterie či hypochondrie
• Fixace je ustrnutí na objektu nebo způsobu uspokojování potřeby, ačkoliv by byla záhodná změna.
• Vytěsnění neboli potlačení je zavrhování přání a fantazií, které jsou v rozporu se společenským normami.
• Popření je zavírání očí před problémem či těžkostí, „strkání hlavy do písku“
OPĚT, SPOUSTY RAD NAJDETE NA INTERNETU
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Frustrace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

  1. Poznejte své triggery: Zjistěte, co vás frustruje. To může být určitý typ chování, určitá situace nebo osoba. Můžete si udělat seznam takových situací a postupně na sobě pracovat, jak reagovat na tyto spouštěče.
  2. Pracujte na své emocionální inteligenci: Byť se to může zdát jako klišé, skutečnost je taková, že lidé s vyšší emocionální inteligencí jsou obecně méně náchylní k frustraci. Emocionální inteligence zahrnuje schopnost rozpoznat a porozumět svým vlastním emocím, stejně jako emocím ostatních.
  3. Učte se relaxační techniky: To může zahrnovat činnosti, jako je jóga, meditace, hluboké dýchání, procházky na čerstvém vzduchu nebo poslech relaxační hudby. Tyto techniky vám mohou pomoci zvládat stres a zvládat frustrující situace lépe.
  4. Používejte pozitivní afirmace: Afirmace jsou pozitivní tvrzení, které vám mohou pomoci změnit své negativní myšlenky a naladit svou mysl na pozitivní vlnění.
  5. Pracujte na své komunikaci: Naučte se efektivně vyjadřovat své pocity a názory, aniž byste přitom ubližovali druhým. Asertivní komunikace může být velmi účinná při zvládání frustrace.
  6. Vyhledejte profesionální pomoc: Pokud se cítíte příliš frustrovaní a nevíte, jak se s tím vypořádat, může být dobré obrátit se na profesionálního psychoterapeuta nebo psychologa.
  7. Naučte se odpouštět: Odpouštění je silný nástroj, který může pomoci ulevit od frustrace. To neznamená, že musíte zapomenout na to, co se stalo, ale místo tím můžete játra povolit a nepřenášet starý hněv a frustraci do nových situací.
  8. Pěstujte trpělivost: Trpělivost je klíčem k toleranci. Být si vědom svých reakcí a pokusit se je odložit, abyste měli čas na přemýšlení, vám může pomoci být tolerantnější vůči druhým.
  9. Starajte se o své fyzické zdraví: Pravidelný pohyb, dostatek spánku a zdravá strava mohou přispět k celkovému duševnímu zdraví a zvládání stresu.
  10. Pracujte na svém sebevědomí a sebeúctě: Když si víc věříme a máme se rádi, tendence cítit se frustrováni a intolerantní se snižuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Choď do společnosti, která vyznává rozdílnou kulturu a všechno si moc neber.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek