Benef

Jak přimět zaměstnavatele, aby si mě víc vážil?

Pracuji v malé rodinné firmě a vím na 100 %, že jsem pro ni naprosto nepostradatelný. Díky mé pracovitosti na projektu, na kterém pracuji, do firmy ročně přitékají nemalé finanční prostředky. Firma se zabývá i jinými projekty – ty jsou ale nevýdělečné. Dozvěděl jsem se, že tak penězi „z mého“ projektu dotuje tyto nevýdělečné projekty. V podstatě svojí pracovitostí živým celou firmu a majitelé si kupují auta, domy a pozemky. Paradoxem je, že do výdělečného projektu (na kterém pracuji já) nechtějí investovat do jeho dalšího rozvoje. V neposlední řadě na to, co dělám pro firmu, neodpovídá má mzda… Co byste dělali v mém případě?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Pozadat ho o zvyseni platu a upozornit ho na dulezitost Vasi pracovni naplne.
Pokud neoceni Vase vysledky, osamostatnete se a budte svym vlastnim panem!

Další odpovědi
elkon

Odešel bych a založil si vlastní firmu se stejným portfoliem, které dělám.

led

Píšete len o vašom pracovnom výkone (z vášho pohľadu). To je ale vaša povinnosť v zmysle pracovnej zmluvy medzi vami a zamestnávateľom (pri dodržaní zákonných podmienok).
A teraz otázka pod (váš) pás: čo ste urobili preto, aby si vás viac vážili, okrem vášho pracovného výkonu v zmysle pracovnej zmluvy? O tom tu nič nepíšete.

Nikto nie je nepostrádateľný (už z jednoduchého dôvodu, sme smrteľní). Tiež som si to myslela pri odchode do penzie po 60 rokoch práce (tie roky to nie je vtip, ale skutočnosť), ale čo sa stalo, keď som odišla? Život ide ďalej, svet nezanikol! 😮

da ny

„Princip kapitalismu“, ze strany zaměstnavatele je chtít, co nejvíce práce os zaměstnanců (a zisky)
za co nejméně peněz (mzdu zaměstnanců.),

Tam, kde je nedostatek pracovních si a odborných pracovních sil, musí zaměstnavatelé
udržet/získat zaměstnance. Nabídnout zajímavé finanční ohodnocení, nepovinné benefity (výše je omezená vládou).
Požádejte o zvýšení mzdy nebo najděte lépe placené místo a podejte výpověď.
Pokud se na to cítíte a věříte si, můžete se stát OSVČ. On to není vždy jen „med“
Zřídka práce „jen“ na 8 hodin, umět práci „prodat“ (odbyt, klientela..). Nějaký čas to bude trvat, než i na Vás, třeba, bude/budou vydělávat zaměstnanci., který Vy seženete a zajistíte práci a „prodáte ji“.

Pokud člověk není v práci „spokojený! (náplň práce, pracovní doba, mzda, kolektiv, vztahy,
komunikace s vedením, míra zodpovědnosti aj.), nepřevažují klady, (narůstá nespokojenost) je čas odejít….

V českých poměrech (a nejen v nich), nehledí všichni zaměstnavatelé (OSVČ), NA TO, ABY
ZAMĚSTNANEC, byl dobře a velmi dobře zaplacen, byl loajální (a oddaný poddaný), spokojený, nepřetížený….
Ne každý zaměstnanec, podává plný pracovní výkon. v rámci pracovní smlouvy a pracovní náplně, určené zaměstnavatelem.
NĚKDO BUDUJE FIRMU A ROZVÍJÍ.
JINÝ Z NÍ HLAVNĚ CUCÁ PRO SEBE. 😉
Je tady však také „navoněná bída“. Život v luxusu a dluhy, kam se podíváš.
Raději nakoupit, investovat, do firemního majetku (včetně aut, pravidelně
obměňovaných), než odvést státu daně 😉

Majitel jedné autoprodejny/ser­visu zde, žil na vysoké noze. Když zemřel, firma krachla.
rodina bez prostředků…. Děti a vdova, musely vyhledat zaměstnání a jiné podnikání.

led

To, čo píše cappuccino je jedna z možností.
Druhá možnosť (ak nevyjde 1.možnosť) je v zmysle odpovede elkona.

Len si uvedomte, že už nie je socializmus každému podľa zásluh a už vôbec nie je komunizmus každému podľa potreby
ale kapitalizmus, v ktorom vládne špecifikovaná triedna spoločnosť pomocou peňazí hmotných i nehmotných.