Avatar uživatele
plebs

Jak rychle lze porazit Rusko v jaderné válce?

Jens Stoltenberg vzkázal Rusku jadernou válku nemůžete vyhrát musíme posílit Kyjev. Zdroj. Die Welt

Zajímavá 0 před 660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Jaderná válka by neměla vítěze. Jakmile k ní dojde, tak nastane hromadná destrukce na všech stranách. Dokud nemáme účinné technologie na obranu nebo dokonce na eliminování jad. zbraní (např. na dálkové vyřazení „z provozu“, na rozklad nebo na něco jako vstřebání energie z jaderného výbuchu), tak se nedá mluvit o žádném vítězi ani o tom, jak rychle se dá někdo v jaderné válce porazit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

To bys si musel, nejprve, definovat materii pojmu „výhra v jaderné válce“.

Dojde-li ke konvenční válce, no tak táhne vojsko na nepřítele takto pěšky, povozem, teďka Panzerdivision do toho, a tak vůbec a podobně – v podstatě je dokonale nepodstatné, jestli na sebe táhnou pěšky, na koních, tanky, nebo něco podobného: prostě se – nějak – setká několik jednotek živé síly nepřítele, no a ty se vzájemně vyřazují z boje – nožem, sekerou, pistolí, kulometem, polní lopatkou, prostě, jakkoli.

Výsledkem je spousta mrtvých, zničená infrastruktura (aby musel jít nepřítel pěšky, a já mohl jet i s povozem), v zásadě se to nijak moc neliší od války v 17. století, až, samozřejmě, na to, kolik osob zabiješ za jednotku času a jaké škody napácháš na polnostech, budovách, silnicích, atp. Ale v zásadě je to pořád to samé dokolečka dokola.

Proto to, taky, trvá. Ivan pošle Sergejovi granát samoletem, Sergej samolet odhalí na radaru a sestřelí. Za to Sergej ostřeluje Ivana dělostřelectvem. A tak pořád dokolečka dokola.

U jaderné války nic takového nemáš. To se aktivují bomby, takový velký granát to je, pak se zmáčkne tlačítko, ten velký granát vyletí a dopadne, relativně přesně, na místo. Takže, dejme tomu, Ivan pošle Sergejovi jaderný granát do Kyjeva. No tak Ivan Kyjev trefí. No tak je Kyjev trefený.

Efekt #1 je, že v Kyjevě jsou téměř všichni mrtví, to máš „bum!“, tlakovou vlnu a takovou dávku radiace, že šťastný ten, kdo je na místě tuhý – má to za sebou. Teďka si můžeš vzít nějakou mapu, doprostřed Kyjeva zapíchnout kružítko, obtočit kružnici a budeš vidět rádius, v kterém budou taky téměř všichni mrtví.

Však si vezmi, co to udělalo, když vybouchl Černobyl, dodnes máš z Pripjatě město duchů. A to bylo, proti atomové bombě, nic!

No kdyby Ivan takto poslal Sergejovi 2–3 atomové granáty, tak by takto Ivan vyhrál vojnu nad Sergejem. K čemu by mu to bylo? Ano, Sergej by byl tuhý. Ze Sergejlandu by byla neobyvatelná země na dlouhé desítky let. Jedinou výhodou by bylo, že by tam rostly velké hřiby, ale měly by jednu vadu na kráse: nedaly by se žrát.

A to jsme pořád u jednotek granátů, které poslal Ivan na Sergeje. Jenže ono by to nebylo u jednotek granátů, protože „když Ivan, tak my taky!“, že jo, už jenom z principu poměřování kokotů. Takže by takový príma granát dopadl, třeba, na Paříž, Berlín, NY, Londýn a LA. Třeba. Tak si naštudýruj, co se děje v rozličných okruzích od toho výbuchu, vezmi si školní atlas a kružítko a udělej si kružnice. V Moskvě, Vladivostoku, NY, Berlíně, Paříži, Londýně atp. A uvidíš, jestli by někdo „vyhrál v jaderné válce“.

Jo, vyhrál: hřiby. 😂😂😂

Takže: jednoduchá odpověď na Tvou otázku je, že v jaderné válce mezi Ivanem, Sergejem a imperialisticko – korporátním táborem, by vyhrály hřiby! 😃🤦‍♀️

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nesmyslný dotaz, na který nelze odpovědět. Podívej se do křišťálové koule.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V jaderné válce půjde docela rychle porazit lidstvo takže celá ta jejich šaráda se slovíčky včetně reálné šaškárny která na UA probíhá by mohla ta jaderná velice rychle uvést do klidu a míru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Během cca 30 – 90 minut lze porazit celý svět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Vítězství v jaderné válce? Nesmysl. Nebudou vítězové, prohrají všichni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT A.I.

Jaderná válka by byla katastrofou pro všechny zúčastněné strany. Je důležité se vyvarovat eskalace konfliktů vedoucí k použití jaderných zbraní. Je třeba se snažit vyjednávat a hledat diplomatická řešení sporu.

Rusko má doktrínu pro použití jaderných zbraní, která zahrnuje použití jaderných zbraní v případě, že se Rusko cítí ohroženo konvenčními zbraněmi nebo jestliže by mohlo být ohroženo existence Ruska jako státu. Kyjev by musel pro Ruský stát představovat existenční ohrožení.

Není možné určit, jak dlouho by trvalo Rusko porazit v jaderné válce a zda by výsledný stav bylo vhodné právě těmito slovy vůbec popsat a zhodnotit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Najhoršie je, že aj keď to je dotaz typu „Nesmyslný dotaz, na který nelze odpovědět.“ realita jadrovej vojny neustále hrozí.
Kto prvý použije jadrovú zbraň, ťažko môžeme, ako laici bez možnosti rozhodovania o použití takejto zbrane, predvídať. Z našej strany je to len domnienka, na základe našich znalostí z verejných zdrojov. Ale nakoľko sú tieto zdroje spoľahlivé?
Hlavne,,nakoľko je spoľahlivá naša miera znalosti politiky, vojnovej techniky a hlavne cieľov priemyselno-finančnej lobby v pozadí rozhodujúcich politikov a veliteľov, aby sme mohli vyjadriť odpoveď na tento protiruský sen „porážka Ruska ako krajiny ovplyvňujúcej svetové dianie“?

„Politika (z neskorolat. politice < gr. slova politiké – umenie správy štátu < gr. pólis – mesto (-ský štát), občianstvo) je proces a metóda záväzného rozhodovania určitej skupiny ľudí smerujúceho k dosiahnutiu určitého cieľa.
Politik, z řeckého politikos (πολιτικός – občanský, státní, veřejný), polites (πολίτης – občan, krajan), a polis (πόλις – město, obec, stát), je osoba aktivně angažovaná v ovlivňování veřejných pravidel a rozhodování, tj. v politice. Jako státník se pak označuje povětšinou politik, který je zkušený a respektovaný na národní či mezinárodní úrovni.“
(citáty z wikipédie)

Väčšina z nás, bežných občanov, je silne ovplyvnená médiami, cez ktoré sa k nám dostávajú informácie, často skreslené, o dejoch okolo nás. Nakoľko pravdivé sú verejnosti dané informácie cez médiá (mnohé sú zamlčané, mnohé naopak zvýraznené) a od politikov?

PS.
Následky akejkoľvek jadrovej vojny by boli nielen pre Rusko, ale pre celé ľudstvo deštruktívne!

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Disraeli podle mého je NATO i USA daleko silnější než Rus a když Jens naznačí že to Rusko nemůže vyhrát tak bude vítěz NATO a USA.

Avatar uživatele
Filip84

Víra je apriorismus, tedy, předsudek a debata o víře postrádá immanentní sensus.

Nový příspěvek