cappuccino

Jak rychle se zapomínají události, které otřásly světem? Vzpomínáte si, co se stalo před 23 lety?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, každý rok touto dobou si na to vzpomenu.
Ostatním nebudu napovídat.

Další odpovědi
Drap

Vzpomínám, jen neni jasno v tom, kdo to ve skutečnosti zavinil.

Pepa25

Zapomínají se rychle, i ty šokující a otřásající světem. Čas totiž běží neúprosně dál.
Samozřejmě si to pamatuji, všetně okolností, jak jsem se dověděl, co se děje.

zjentek

Ne, ale docela živě si vzpomínám na Covid19 ☹🙁

Disraeli

Na to nejde zapomenout. Už jen proto, že se to všude pořád připomíná. Jinak bych na to nemyslel.
Pro Američany velký, tragický den, ale moc nechápu, proč to tak moc řeší lidi mimo Státy. Nemá to pro ně význam… Nikoho tam neměli/neznali, není to jejich země, jejich starost… Je to jen kvůli vlivu USA. A když to bylo důležité pro ně, logicky to musí být důležité pro celý svět.

Obětí bylo necelý 3 tisíce, A? Denně zemře třeba jen na hlad kolem 25 tisíc lidí, z toho přes 10 tisíc dětí (každý den). Z nichž většina je z konkrétních oblastí/států. A takových podobných statistik bych mohl vykouzlit desítky (pro srovnání).
Za těch 30 let se uskutečnilo plno válečných konfliktů, masakrů a v podstatě i genocid – s nespočtem obětí. Ale skoro nikdo mi stejně žádnou nejmenuje, protože o nich dost možná ani neví (ale 11. září zná prostě každý). A pokud to není v mainstreamu (Ukrajina nebo přechodně některé jako trochu Izrael/Palestina, IS-Sýrie, Irák, Afghánistán), tak lidi ani nevědí, že někde skoro denně probíhají kruté boje a ozbrojené konflitky, o kterých často není ani jedna zmínka.

V Africe a několika asijských státech proběhlo za 20 let hromada teroristických útoků (i hromadné), z nichž jeden má za následek stovky až tisíce obětí. Ale koho to zajímá, protože to se děje v „podřadných“ státech, o které se nikdo nestará… Deset tisíc mrtvých sem, deset tisích mrtvých tam… Jsou to jen čísla. Ale 11. září je pro všechny (i neAmeričany) velmi emocionální a největší tragédie.
Dokonce i na odpovědích.cz je každoročně alespoň jedna otázka na toto téma… A připomínky jsou na X dalších místech (jen v ČR).

aliendrone

Takový je život, jde prostě DÁL. V souvislosti s tím si vybavuji především to, že jsem si pomyslel „NJN, mají to, o co si koledovali“. A především si vybavuji něco jiného. Totiž tenkrát tento můj názor sdílelo VELKÉ množství Čechů. Čerstvě zrozené sociální sítě ještě nebyly tak sofistikovaně kontrolovány a cenzurovány, jako dnes a MNOHO jich tento názor na nich sdílelo veřejně. A protože se tento postoj šířil téměř virálně, tak musel zakročit systém. A v médiích okamžitě začali strašit, že to naplňuje podstatu „schvalování k bububu“, že je to trestně postižitelné a vůbec celou tu zastrašující reakci.

JJ, to je taková další česká tradice, to „schvalování“. Dnes již nežijí pamětníci „schvalování atentátu na následníka trůnu“ a ti, kteří pamatují „schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora“ je už jen pár. Nicméně právě TATO hysterická reakce důrazně nalomila moji důvěru v systém. Do té doby přinejmenším vlažný zájem o politiku (>>> to není nic pro mne, já mám přeci svoji práci a starosti, které za mne nikdo neudělá a nevyřeší) se díky tomu začal více zaměřovat na věci a souvislosti „mimo mne“. A díky tomu šťourání a objevovaní „odkud SKUTEČNĚ vítr fouká“ je dnes ze mne STRAŠLIVÝ DEZOLÁT (bububu!), „přiblbý Chcimír“ a tak vůbec. 😉

Já jsem na to vlastně hrdý, venkoncem snad ty chápeš, že VÁLKA (kterou havloidi TAK MILUJÍ) lidem škodí a já ti garantuji, že všichni ti válkychtiví „hrdinové“ by se strachem POSRALI už jen z toho, kdyby se stali terčem palebného přepadu. 🙂

Takže vybavuji si to, ale jak jsem psal – život jde dál. Důležité je POUČIT SE (nikoliv zapomenout!), protože jinak budeme dokolečka opakovat TYTÉŽ chyby, aniž bychom se posunuli kupředu. A to by mělo jít především. 🙂

Tonda Káňa

Ano, byl jsem v té době ještě dítě. Ale pamatuju si, jak mne to šokovalo…

da ny

JJ,
trávili jsme na letišti věčnost a pak jsme ojeli domů…
Neteř (9) byla několikrát ve zprávách českých TV, jak si svými akrobatickými
kousky a hvězdami, krátila čas čekáním na letadlo domů (Winipeg).

quentos

aliendrone: Jak konkrétně si o to koledovali?

Dochy

Rozhodně nehodlám ten útok obhajovat, ale l tomu „jak si o to koledovali“ – osobně moc neschvaluju to, jak amíci strkaj nos víceméně každému do talíře. Chápu jistou potřebu obrany, ale podstrkovat násilně jiným národům svou vizi demokracie když do ní ještě nedospěly je podle mně cesta do pekel. A reálně tohle USA dělali a nebyli sami. Ale Americe to vydrželo skoro nejdéle, zatímco většina dřívějších kolonizátorů už dostala alespoň trochu rozum.

aliendrone

quentos>>> Nechci zabíhat do sáhodlouhých diskuzí. Venkoncem Rus jim sám řekl co bude, když ho nepřestanou provokovat. Mohl bych vytahovat všechny už TOLIKRÁT proprané sliby Ameriky (o nešíření NATO směrem na východ), mohl bych toho TOLIK vytáhnout – ale PROČ se kvůli tomu trhat vojenské knížky?

Rus nedělá nic jiného, než to, co USA za Karibské krize. A protože si Ukrajina nedala říci po dobrém (jako tenkrát Chruščov), tak má co chtěla. Ani se tomu nedivím, Rusovi nic jiného nezbylo. O nějakých ochranách ruských menšin to přirozeně NENÍ, byť se to (Rusy) tvrdí (a ono na tom také „něco je“). Taková už je politika, no.

quentos

Já Ti nevím. Rus Ukrajině ukradl Krym, a když zjistil, že mu to prošlo, tak si prostě chtěl vzít celou Ukrajinu. Ukrajina se po krádeži Krymu celkem LOGICKY poohlížela po NATO, protože jak jinak takovou šikanu ze strany početně silnějšího řešit?

Tonda Káňa

aliendron: „Důležité je POUČIT SE (nikoliv zapomenout!), protože jinak budeme dokolečka opakovat TYTÉŽ chyby, aniž bychom se posunuli kupředu.“ To si napsal opravdu moc pěkně! Vzpomínáš na politiku appeasementu? Na Mnichov 1938? Na ustupování Hitlerovi? Myslíš, že kdyby se mu už při obsazování Porýní ukázalo, ať jde do prdele, tak by se druhá světová válka nestala? Nejsou ty ústupky agresorům to, z čeho bychom se měli poučit a právě proto Putinovi neustupovat?

Protože pokud by získal byť jen část Ukrajiny, tak by to byl nebezpečný precedens – že když bude vytrvalý, tak nějaké území dostane. A nepochybuji, že by si pak netroufl na další státy, např. Moldavsko…

aliendrone

Tonda Káňa>>> Ano, tohle přopodobnění slýchám často. Jenže ve skutečnosti je to jako hodinky a holíkny. To, že se obojí natahuje z toho ještěš nedělá stejnou, dokonce ani PODOBNOU věc.

Už jen samotné souvislosti „obsazení porýní“ (politické pozadí) je ÚPLNĚ JINÉ. Mnohem podobnější tím pozadím by to bylo přirovnat k situaci před 1. září 1939 (polsko-německé vztahy).

A ono to nakonec i podobně dopadlo – válkou. Jenže ačkoliv v případě polskoněmeckém můžeme značnou část viny (příčiny) hodit na triko Adolfovi, tak v případě „Ukrajina“ jde větší/zásadnější podíl na vrub Ukrošů – a NIC na tom nezmění to, že vojenské akce začali Rusové. Ukroši mají to, co jejich vláda chtěla, tak jaképak copak. Nakonec i samotná sv. Emerika (když padne kosa na kámen) si nebere servítky a málem z toho byla 3. světová válka (Karibská krize).

Strašit ruským bubákam NAVZDORY jeho doslova OČIVIDNÉ slabosti a nemohoucnosti…, hmm, to už chce VELIKOU porci fantazie. 😁 😁 😁

Tonda Káňa

I když je Rusko očividně slabé, tak pořád se nesmí podcenit. To samé mělo být s Hitlerem… Protože pokud jde o bezpečnost, tak nechceš podcenit nic.

A co konkrétně ukrajinská vláda chtěla? Rusy nijak neprovokovali. Žádný stát nemá právo napadnout druhý stát, pakližte ho druhý stát vojensky nenapadne první!

aliendrone

Tonda Káňa>>> JJ, hlavně nepodcenit Burkinu Faso! V jejich hlavním městě Ouagadougou si dokonce na nás ořezávají oštěpy a hned jak z kmenů vydlabou dost člunů, můžeme se těšit na jejich invazi! 😕
BTW – ne že bych byl překvapen tvým „myšlením“ (to jsem už ostatně rozebral jinde), ale vážně tě nenapadlo, že to musí dát asi DOST PRÁCE někoho napadnout poté, co on napadl tebe a tudíž konflikt již probíhá? (aby bylo napadení „oprávněné“, jak píšeš) 😉 😛
NN, s havloidem se prostě NELZE domluvit, i kdyby se milionkrát dovolával „racionální diskuze“. To se FAKTICKY NEDÁ, muehehehe! 😁 😁 😁

Tonda Káňa

Drap: A jaké jsou podle tebe pochyby? Je jasné, že to udělala Al-Kaida (ostatně se k tomu sama přihlásila 🤦‍♂️)

Nebo myslíš, že to udělaly Spojené státy sami? Že ty budovy byly zaminované, protože se nějak „divně“ zhroutily? To se dá jednoduchou statikou vysvětlit, kdyžtak dohledej…

da ny

To vůbec není jasné!
To je jasné jen díky našim médiím ČR.
Ty jsi nesledoval fakta a dokument, pocházející i z oficiálních míst
USA a Kanady?

Tonda Káňa

Ne. O co jde? Můžeš poslat odkazy na ty dokumenty? Zajímá mne to!

da ny

Mnohé pořady byly i v české TV.
Odkazy?
To bys mne rozesmál 😉 Spousty smazány
a dnes, za současné politické situace a napětí by by označeny i ty nalezené
nálože uvnitř dvojčat (to ještě ČT nevysílala jen hodící se bludy, ale
zajímavé dokumenty, debaty v nočních hodinách atp.), by byly
„jen“ dezinformace a konspirace......

Tonda Káňa

No ano, v ČT kdysi byly různé ezo pořady a podobné srajdy, hlavně na ČT2, teď je to lepší.

A neříkej, že nemáš žádný zdroj, ze kterého čerpáš. Jakože určitě některý je, ono na internetu je takových blbin dost…

aliendrone

Tonda Káňa>>> Ale no tak… pořád tatáž havloidní taktika? Doblba se dokola ptát a čekat, až se oponent unaví (a znechuceně to raději vzdá)? Venkoncem jsi to zkoušel i na mě, abych se činil místo tebe. 😕 Já vím, že to vyžaduje zapojení VYŠŠÍCH intelektuálních procesů (pro havloida téměř nadliský výkon), ale tyhle debaty už proběhly TOLIKRÁT… Dokonce i zde na webu, stačí jen trochu pohledat. 🙂

ÁÁÁÁ!!! 😮 Teprve TEĎ mi to došlo, v čem je ta potíž. Chtít po havloidovi PRÁCI a sám něco udělal!!! 😮 😕 Ano, JE to ode mne přemrštěně optimistické očekávání, hraničí to až s naivitou. OK, sypu si popel na hlavu. 😁 😁 😁

Dochy

„? Doblba se dokola ptát a čekat, až se oponent unaví (a znechuceně to raději vzdá)?“

Aliene, to moc nevyšlo. Pokud chceš (tedy je otázka jestli chceš) někoho p něčem přesvědčit, je normální to podložit zdroji. Takhle bych klidně mohl prohlásit:

ZEMĚ JE PLACATÁ. Ty mi nevěříš? Si to najdi, jsou o tom pojednání skoro všude.

Tonda Káňa

Mně tva rétorika trochu připomíná Hitlera a podobné demagogy – „Je Žid takto přemýšlí! Židé jsou takoví a makoví. Od Žida nic dobrého nečekej!“

Jsi hlupák a debata s tebou nemá jak koukám moc smysl…

aliendrone

Tonda Káňa>>> No JISTĚ! Hitlerem obsazené porýní, Hitlerova rétorika…
Až se propracuješ ve zkoumání historie k „I“, tak nezapomeň, že Idi Amin je nejprve jméno, pak příjmení (toho už jsi tedy „promáchl“). Jakkoliv počítám, žes o něm nikdy neslyšel, což by mne nepřekvapilo. 😉 😁 😁

A promiň, tak „chytrý“ jako ty prostě nedokážu být. Ani kdybych MOC chtěl. 😉 😁 😁

Pepa25

Drap: mimořádně trapné. Posledních 23 let přineslo zrovna právě neuvěřitelný rozmach konspirací ☹

Tonda Káňa

Njn, ale tak co tady kromě konspiračních teorií čekat, že 🤷‍♂️

zjentek

Tak ony konspirace VŽDY (bez výjimky) vznikají na základě nějakých faktů, že, Káně. Ty si zřejmě o sobě myslíš, že nejednáš pod přímým vlivem jedinců, jako je například ten, který si ty budovy nechal „zázračně/pohád­kově“ pojistit těsně před tím, než se zřílily. No jo, panáčku, jenomže abys jednal na základě vlastních rozhodnutí a nikoli na základě těch jejich, tak to by ses musel někde zašít, někam daleko, daleko od té své „tržní“ společnosti. Jako třeba zjentek 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️. No a pak by ses taky přestal plácat do čela, JAK JE VŮBEC MOŽNÉ, že se dá přemýšlet také způsobem, KTERÝ JE PRÁVĚ TOBĚ ABSOLUTNĚ CIZÍ A PRO TEBE NEPOCHOPITELNÝ, no a neměl bys pak na čele ten mozol, chytráku. Jak prosté, až primitivní, že? 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Tonda Káňa

Konspirace na základě faktů? To je asi ta největší kravina, kterou jsem od tebe zatím četl… Konspirace naopak vznikají téměř vždy na základě dezinformací a jsou výsměchem faktům 🤦‍♂️🤦‍♂️

Jinak každý člověk je pod vlivem učité skupiny lidí – ať už to jsou media, tví ezo kamarádi, demagozi na Václaváku či strejcové v hospodě. Každý, i ty, i když si myslíš, že jsi nezávislý a tvé názory jsou jen tvé. Odkud máš své „dezolátské“ názory? Odkud máš své ezo názory? Z vlastní hlavy? Nebo jsi to pochytil z internetu, kde jsi četl specifické informace?

I ty jsi „ovce“, akorát tvé stádo je možná menší, než stádo „havloidů“, ovšem pořád je to určité stádo, které hltá informace, které se ti líbí…

Disraeli

Na základě faktů zrovna ne… 😅 Spíše na základě nějaké šílené domněnky. senzace anebo vtipu. Taky často paranoia/nemoc. V některých případech na základě možnosti – teorie, která by mohla být. Ale fakty opravdu ne. ;)
Projdi si některé nejznámější teorie (nebo jakékoli) a podívej se, jaký měl původ, či vyloženě autora…
Nebo si spíš projdi psychologii konspiračních teorií, co stojí za jejím vznikem a proč tomu lidé věří..

Němel by ses s lidmi moc bavit, protože to můžou být Reptiliáni, kteří všechno, co řekneš prásknou svému (i tvému) plazímu vládci a vůdci. ;) A pak z toho budš mít problémy. Někteří nemusí být reptiliáni, ale jedni můžou být taky i mimozemšťané a jiní zase jen ovládaní klonové (a originály už samozřejmě dávno mrtvé). A venku zase bacha na holuby a ptáky obecně; krom toho, že tě pokálí, tak jsou to všechno špionážní drony (vzniklé z popudu židovských vlád, iluminátů a tajné elity ovládané Rothschildy).. To nevíš, že žádní skuteční ptáci už neexistují? A až/jestli někdy pojedeš na cesty, nejezdi moc daleko… za jedno je velká část světa jen iluze, za druhé bys mohl přepadnout z okraje světa. ;)

zjentek

…„ten mozol, z toho svého věčného plácání se dlaní do čela“ 👈 👊😑👊

Disraeli

A pěkně doufám, že máš na sobě svou fešnou hliníkovou čepici. ;)

Tonda Káňa

Určitě má. A žije v džungli, kde ho nekontrolují Židi, má tam jeskyni na ochranu před chemtrails a 5G, nepoužívá mikrovlnnou troubu, nejí jedovaté cukry a žere jen kořínky. A směje se zbytku světa, jací to sou idioti… 😂😂