Rokio

Jak se odnaučit dávat řidičům přednost před přechodem pro chodce?

Mám pořád takové nutkání. Hlavně to dělám, když jede autobus, nakláďák či jedno, či dvě auta.

Někteří z mých známých mají jinou metodu. Ti jdou pár kroků od zebry a otočí se k ní zády. Není jejich způsob krapet lepší?

Odpovědi
da ny

Na to, obvykle stačí „zdravý, selský rozum“ a znalost dopravních předpisů.
Nechápu, proč řidičům komplikuješ situaci za volantem/život. :/
Je přece jasné, že se chodec nevrhne pod kola přijíždějícího vozu a sleduje, zda řidič zpomaluje a dává chodci přednost.

POZOR NA PŘEDNOST CHODCŮ NA PŘECHODECH
Chodec vstupující na vozovku, cyklistickou stezku nebo trať nebo procházející těmito částmi vozovky je povinen dbát zvýšené opatrnosti a použít přechod pro chodce. 1a. Chodec na přechodu pro chodce má přednost před vozidlem. Chodec vstupující na přechod pro chodce má přednost před vozidlem s výjimkou tramvají.28. 11­. 2023
https://mzv.gov­.cz/warsaw/cz/kon­zularni_infor­mace/aktuality/po­zor_na_prednos­t_chodcu_na_precho­dech.html

Ametyst

Myslím že prostě jen dáváš pozor, aby tě nezajelo auto. Přece jen ten kus kovu váží přes tunu.