zjentek

Jak se vlastně nazývá prostor naší sluneční soustavy?

Myslím to prázdné místo, víte? Ve kterém se nachází naše sluníčko a ostatní.

Tady čtu, že vlasatice ATLAS bude po průletu naší sluneční soustavou vyvržena do mezihvězdného prostoru. A tedy proč v tom mezihvězdném prostoru není už teď, v té naší sluneční soustavě? Anebo se zeptám ještě jinak:

Kolik že to světelných let (anebo kilometrů) od Země, anebo od Slunce, se těleso nachází ještě v naší sluneční soustavě a od kolika těchto let/km se nachází už ve zmiňovaném mezihvězdném prostoru?

A že jsem tak smělý, tak přisadím ještě technickou:

Kolik světelných let (prostě jak daleko) za okrajovou hvězdou či planetou galaxie se vzdalující se těleso (třeba vlasatice) již nenachází v mezihvězdném prostoru, protože z něj vylétla a se již nachází v intergalaktickém prostoru?

(Bojím se zeptat, jaxe tyto prostory liší teplotou, hustotou/pohmatem, zvukově, chuťově, vůněmi a tak dále a zda vůbec se nějak liší.)

Děkuju.

Vážně neví nikdo? Nikdo? 🤔

Odpovědi
led

Vo svojom texte otázky ste si aj odpovedal:
otázka:
„Jak se vlastně nazývá prostor naší sluneční soustavy?
Myslím to prázdné místo, víte? Ve kterém se nachází naše sluníčko a ostatní.“
odpoveď:
1 – Priestor, v ktorom sa nachádza naše Slnko a jeho planéty sa svolá slnečná sústava. V prípade ďalších hviezd (sĺnc) môžeme pomenovať tento ich priestor, napríklad „sústava Proxima Centauri“, alebo „sústava 3 Proxím“ (trojhviezdie)"
2 – Priestor medzi hviezdami môžeme nazvať intergalaktický, či medzihviezdny priestor a podobne
3 – Pojem vesmír je všeobecné pomenovanie priestoru v ktorom sa nachádzajú vesmírne telesá, bez ohľadu na ich skupenstvo, veľkosť a množstvo.

magorvkleci

Za hranici Sluneční soustavy se pokládá její teoreticky předpokládaná obálka zvaná Oortův oblak, která končí ve vzdálenosti asi 2 světelných let od Slunce.

zjentek

Alien si lítá bůhví kde (bo ani ATLAS mně před okno nepřitáhl) takže je jasný že solidní odpovědi se tady nedočkám ale tak co už… Otázka je otázka 🤷‍♂️🤷‍♂️💁‍♂️

Tonda Káňa

Třeba umřel 😮 Kdo ti tu teď ty své kraviny bude hvězdičkovat, co?

zjentek

Káně>>> Systematicky děláš přesně to, co já chci, abys ty dělal. Tak jaképak „co“, debílku.

Samo sebou máš výsadní právo domnívat se, že skutečnost je úplně jiná. To je celé 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Tonda Káňa

Systematicky děláš přesně to, co já chci, abys ty dělal. 😎