Pokud okna budou stejné velikosti, a nebude se provádět zásah do pláště budovy, tak bych si výměnu oken nahlásil sám na stavebním úřadě. Samozřejmě lze to zadat i firmě, ale vyjde to mnohem dráž. Na ostatní věci, malby, nátěry, popřípadě drobné opravy je nejlepší najít šikovného řemeslníka, který vám to dobře a za rozumný peníz udělá. Pokud chci měnit celou kuchyň, myslím tím nábytek, oslovit nějakého truhláře či výrobce kuchyní a nechat zhotovit podle svých představ. Na běžné opravy neni třeba žádného povolení.
2Kdo udělil odpovědi palec? annas, Michal Kole
před 4766 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
pokud budete dělat i elektriku, tak nejdříve musíte za projektantem, který to nakreslí a spočítá, pak si najít elektrikáře a na konec revizáka.
Z bezpečnostních důvodů a objektivity je lepší, když se tito 3 lidé navzájem neznají.
Sice je to 3× dražší, ale legislativa je nedokonalá a vyžaduje to tak.
TOM: Bohužel nemá pravdu, po rekonstrukci je nutná výchozí revize a tu nelze udělat (teda neměla by se udělat) bez projektové dokumentace – revize vlastně kontroluje zda je ve zdi to co na je na papíru (projektu).
Pokud revizi nepotřebujete tak si stačí najmout elektrikáře „za basu“, který Vám to často „nějak“ udělá, ale když se pak chcete v třeba za 2 roky pojistit a není revize tak je u pojišťovny problém a udělat revizi bez projektu je problém. Něktěří revizní technici napíšou revizi od oka, ale správně by to jít nemělo.
0
před 4766 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Na výměnu umakartového bytového jádra,snadno najdete firmy,které je provádí.Nebo si můžete sehnat dobré řemeslníky.Stačí se s nimi domluvit,jakou máte představu a samozřejmě,kolik můžete investovat.Co se týká elektroinstalace,tu Vám provede každý elektrikář,který má příslušné oprávnění.Tyto práce se provádí podle normy ČSN.Na tyto práce není potřeba projekt,ani revize,protože se nezřizuje nic nového,jedná se pouze o výměnu starého jištění,kabelů,zásuvek,vypínačů,ap.,za nové.
0
před 4766 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Bytový architekt ti navrhne budoucí stav, nějaký řemeslník nebo lépe
stavební firma, ti provede práci.
Mě to dělá meněí zadnická firma. Dělají vše. Staví i nové nomy
na klíč.
0
před 4765 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Začíná se od stěn a končí se u doplňků. Ale nejdřív začněte na papíře a všechno si promyslete, napište a naplánujte. Budete to dělat sám nebo si vezmete firmu? A pokud firmy, tak jednu na všechno, která si zajistí subdodavatele nebo si každou zajistíte a zkoordinujete sám? To jsou samé otázky. My měli třeba na rekonstrukci koupelny firmu https://www.gareko.cz/ , která odvědla fakt skvělou práci. Tak to berte jako takovou radu a pozitivní referenci. :)
My jsme náš byt rekonstruovali postupně. Nejdřív jsme začali koupelnou, ta totiž byla v nejhorším stavu. Když jsme pak našetřili dostatek peněz, tak jsme pokračovali rekonstrukcí kuchyně a ještě bychom chtěli předělat obývák. Koupelna byla nejnáročnější, tam jsme měnili opravdu všechno. Byli jsme ale dobře teoreticky připraveni, takže jsme to zvládli. Četl jsem si na internetu různé články o rekonstrukci. Hodně mi pomohl například tento: https://zena-in.cz/clanek/rekonstruujete-koupelnu-pozor-abyste-se-nedopustili-techto-zasadnich-chyb , ve kterém jsem se toho hodně dozvěděl.
Bytový architekt by vám mohl pomoci s návrhem toho, jak to bude vypadat, ale na samotnou práci si nejspíš budete muset najmout nějaké řemeslníky. Když jsme dělali rekonstrukci bytu my, tak se nám řemeslníky podařilo najít přes tento katalog řemeslníků: http://www.trhpoptavek.cz/ Snad vám to pomůže.
Dobrý den, my jsme s manželem minulý rok oslovili http://www.kolos.cz/nabizime/rekonstrukce-bytu/, kolem rekonstrukce bylo strašně moc práce, trápili jsme se celé léto, byla hodně rozsáhlá a co jsme zvládli, tak jsme se snažili udělat sami nebo s pomocí známých, ale s firmou jsme byli velmi spokojeni, udělali vše, co udělat měli a pořádně.