Avatar uživatele
michala432

Jak zasadit sazenice?

Mám malé sazenice joka rybízu jak mám zasadit a lísku?

Zajímavá 0 před 87 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Žádný **joka rybíz **neexistuje. Ale každou rostlinu, pokud je v kontejneru, lze sázet kdykoli. Udělat jamku, větší než je kontejner, nalít do ní vodu a pak vyjmout rostlinu z kontejneru a vložit do jamky, přisypat zem, trochu přimáčknout a zalít. pak nezapomenout pravidelně zalévat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Sedí hajný v hospodě, kopne do sebe velkého myslivce, jde ke dveřím a volá směrem k lesu: „Zeleným navrch, zeleným navrch!”
Když se to opakuje asi po desáté, ptá se ho jeden přihlížející: „Můžeš mi říct, proč stále voláš k lesu – zeleným navrch?”
„Můžu, já mám totiž v lese na brigádě policajty a oni mi ve školce sázejí stromky.”

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Zde je několik kroků, které byste měli sledovat při sázení sazenic rybízu a lísky:

  1. Příprava lokality: Nejprve si vyberte vhodnou lokalitu pro sazenice. Pro rybíz by mělo být místo slunné nebo polostinné s přísadou organické hmoty do půdy. Líska naopak preferuje mírně zastíněná místa s hlubokou, vlhkou, ale dobře odvodnitelnou­ půdou.
  2. Příprava jamky: Pro každou sazenici vykopejte jamku asi dvakrát tak širokou a trochu hlubší než je kořenový bal sazenice.
  3. Sázení sazenic: Do každé jamky umístěte sazenici tak, aby byla na stejné úrovni, jak byla pěstována ve školce. Ujistěte se, že jsou všechny kořeny umístěny přirozeně a nejsou ohnuté nebo zkroucené.
  4. Zahradnická péče: Půdu kolem sazenice pevně zatloukejte a poté skvěle zalejte. Za normálních podmínek je ideální vzálenost výsadby rybízu až 1,5 metru a lísky až 5 metrů od sebe.
  5. Post-sázení péče: Po vysazení sazenic ujistěte se, že dostávají dostatek vody, zejména během suchých období. Také je možné, že budou potřebovat slušný kus mulčování, aby pomohly udržet vlhkost a zabránit plevelu.

Pamatujte, že péče po výsadbě je stejně důležitá jako výsadba. Pravidelně kontrolujte sazenice, přidávejte další vodu, když je to potřeba, a v prvním roce řádně přihnojujte.

Půda by měla být vždy dobře zavoděná a nejlépe je to udělat ihned po zasazení. Nedoporučuje se však zalévat sazenice denně, stačí 1–2× týdně, v závislosti na počasí. Rybíz se může těšit na první sklizeň asi za 2 roky a lísku je možné sklízet asi za 4–5 let.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek