Lgee

Jaký máte názor na Geneticky modifikované potraviny?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
da ny

Negativní

„Zdravotní impakt dlouhodobé konzumace geneticky modifikovaných potravin na lidech nebyl nikdy sledován a studie na zvířatech vedly k celé řadě těch nejzávažnějších zdravotních poškození.“
„U zvířat, která konzumovala nejrůznější geneticky modifikované potraviny, byl prokázán růst potenciálně kancerogenních buněk a poškození imunitního systému, u potomků potom zmenšení mozku a zhoršení funkce jater, nevysvětlitelné anomálie, problematická těhotenství a zvýšení úmrtnosti“
https://www.mar­git.cz/encyklo­pedie/genetic­ky-modifikovane-potraviny/

Další odpovědi
Ametyst

Negativní

Už je dost špatné, že místo pěstování a chovu se “vyrábí. “ Průmyslová výroba je jasná, ale výroba potravin? Navíc geneticky se modifikují pro vyšší výnosy, větší produkci- neporazi je škůdci ani nepřízeň počasí. Vše pro byznys a vyšší zisky. Zdravotní rizika – o těch se mlčí.

Savier

Pozitivní

Je to velký pokrok pro vědu a společnost.

Pepa25

Pozitivní

To slavné „GM“ neznamená v důsledku nic jiného než speciálně vyšlechtěné …

magorvkleci

Jiná odpověd.

Myslím, že kromě snížení počtu lidí na Zemi jiná cesta jak uživit lidsto není … a taky myslim, že z GMO bude s neregulovaným přístupem průšvih jako žádný předtím. Při tom, jaké FDA řeší jindy detaily a kraviny, mě tedy jejich laxní přístup hodně udivuje.

Ale každým dnem spějeme k prvnímu řešeni, takže je mi to vlastně jedno.

elkon

Negativní

Ametyst

Da ny: Glyfosát byl nalezen i ve slepičích vejcích.

da ny

Pro Pepa25, Savier
Je rozdíl, mezi pojmem GM (genetické inženýrství)
a GMO (potraviny).
Je rozdílk, mezi GMO plodinou (kukuřice, za velkou louží pšenice aj.), v EU, KE KRMEÍ HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT.
GMO v potravinách?
Co jsou GMO
GMO (eneticky modifikované organismy) jsou takové organismy, jejichž genetický materiál byl uměle pozměněn za účelem získání nové (požadované) vlastnosti. Takovou vlastností může být např. vyšší odolnost vůči chorobám a škůdcům nebo tolerance herbicidů a sucha.
https://www.ji­mejinak.cz/mo­difikovane-potraviny-a-jejich-rizika-fakta-o-gmo/

Asi do roku 2015, (než přišel nový zákon) byla Evropa celkem v „bezpečí“, bez GMO v potravinách
„Zatím byl pro účely pěstování v EU povolen pouze jediný GMO. Jedná se o kukuřici MON 810, jejíž pěstování bylo povoleno v roce 1998. Platnost tohoto povolení však již vypršela a v současnosti se čeká na jeho obnovení. V roce 2013 se tato kukuřice nejvíce pěstovala ve Španělsku a v malé míře také v Portugalsku, České republice, Rumunsku a na Slovensku.“
Peru (tam zákaz) i Indie se zuby nehty bránila, Amerikou, zavalenými regály v supermarketech GMO potravinám.
„Čecháček“ je tolerantní ignorant a zbouchá vše.
Stejně, jako hladový dobytek, který nic jiného nedostane…..
Když si může vybrat, tak se toho nedotkne!
Snad jen krůta ne, ta radši chcápne hlady.
Je pravdou, že lidé v EU již GMO konzumují?
ětšina GMO, které byly v EU schváleny, se používá ke krmení hospodářských zvířat, ale obsahovat je mohou i některé dovážené potraviny.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-konecne-geneticky-upravene-potraviny-uz-maji-blizko-k-nasim-talirum-245482
„Geneticky modifikované potraviny jsou potraviny, které jsou vyrobeny z geneticky modifikovaných organismů. Tyto organismy jsou výsledkem laboratorní práce, při níž se geny z jednoho druhu vloží do jiného. Technologie genetického inženýrství (GI) nemá s tradičním křížením nic společného a nese s sebou specifická rizik“

Glyfosát je jedna z neprozkoumá­vanějších látek, ke které se opět jednotlivé instituce a vědci staví odlišně. Světová zdravotnická organizace vůči němu zaujímá mírně varovné stanovisko, prokázány jsou rakovinotvorné účinky u myší (3).
DOBROU CHU%T, CHLAPCI 😉
Další pohled přináší studie University of Virginia (4), která pracovala s daty sbíranými po dlouhých 14 let. Podle ní se kvůli masovému používání geneticky modifikovaných potravin využívá výrazně méně přípravků na hubení hmyzu, současně se však zvýšil počet látek na ničení nežádoucích rostlin.
Plevel se totiž stává odolnějším a zemědělci musí používat další chemikálie, dokonce v čím dál větším množství.
Jak se vyhnout GMO? Jednoduše!
Pokud máte pochybnosti ohledně GMO, jistou volbou je ekologické zemědělství, kde je jejich používání přísně zakázáno zákonem.
https://www.ji­mejinak.cz/mo­difikovane-potraviny-a-jejich-rizika-fakta-o-gmo/

SAVIER, Z TVÝCH PŘÍSPĚVKŮ SE ZDÁ, ŽE MÁŠ HRŮZU Z RAKOVINY.
Ale proti GMO šmakuládám nic nemáš? 😉