V095

Je dobré nalepit izolepu jako ochrannou folii?

Nepoškodí se oleofobní vrstva?
díky

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle mně ne. A to mám s izolepou zkušenosti. Hele, ochranné sklo na mobil stojí kolem 100. Pokud to uděláš pořádně, sklo bude displej chránit a bude to vypadat super a bude to funkční. Izolepu jsem si lepil před desítkami let na digitálky. Jednak chránila displej, jednak krásně schovala všechny ty drobné škrábance a pro slušný vzhled stačilo ji jednou za rok až dva vyměnit. Ale na mobil? Velkou izolepu nenalepíš bez kazu. Úzkou – budeš mít proužky. Povrch = není stavěn na dotek, nebude Ti prst po displeji klouzat. Já bych tu stovku obětoval.
Pokud Ti jde o ochranu displeje menšího „hloupého“ telefonu – OK tam by to smysl mít mohlo.

Další odpovědi
elkon

To si jistě děláš srandu. S ohledem na to, že izolepa má většinou šířku do dvou centimetrů a že její lepidlo není nic moc, tak to je opravdu „chytrý“ nápad. Pokud je to na nějaký dětský telefon na hraní, tak budiž. Ale opravdová ochrana displeje, je pouze gelová ochrana, kterou ti aplikuje každý solidní prodejce telefonů. Mám ji několik let a je super. Už jsem to tu jednou popisoval podrobně, opakovat to nebudu.

da ny

Vy jste tedy „kutil“, to by mne ani ve snu nenapadlo… 😉
I když jsou k dostání izolepy širší než 2 cm. Aplikace by asi nebyla bez obtíží.Hlavně izolepa žloutne, nezůstane transparentní.
„Jak obnovit oleofobní vrstvu displeje telefonu či tabletu“
https://tech.in­story.cz/447-jak-obnovit-oleofobni-vrstvu-displeje-telefonu-ci-tabletu.html