Verune

Je hovor přes GSM bránu nutné (resp. levnější) zobrazovat jako „neznámé číslo“ než jako telefonní číslo?

Dobrý den. Z poměrně velké firmy volají její zaměstnanci přes pevné telefony na telefonní čísla (pevná i mobilní) mimo firmu pomocí GSM brány. Telefonní čísla jsou ale pro příjemce hovorů mimo firmu skrytá („neznámé číslo“). Lze říci, jak finančně a organizačně náročná by byla změna, při které by byla čísla volajících z firmy viditelná na telefonech příjemců hovorů mimo firmu? Děkuji.

Odpovědi
Arne1

A jaké číslo by se mělo zobrazovat ? Číslo té brány ? Ale tam se zpětně nikdo nedovolá. To, že někdo soukromně nebere hovory z neznámých čísel je irelevantní paranoia, ve firemním prostředí naprosto nemyslitelná.
A zase to tak velká firma nebude. Opravdu velké firmy mají přímé propojení s ústřednou operátora a jsou začleněné do jeho číslovacího plánu. Nicméně, s dnešními tarify je to spíše neschopnost té firmy dohodnout slušný tarif pro volání do mobilní sítě. Například na brněnském VUT bylo před lety napřed taky takové „anonymní volání“, pak se se dvěma operátory dohodlo propojení ústředen a každé interní telefonní číslo mělo tře ekvivalenty u různých operátorů. V současné době je to propojení na vyšší úrovni, dohoda o porpojení s jedním operátorem a ceny jsou nastavené tak, že nikoho nezajímá jestli se volá na pevnou nebo do mobilní sítě.

(sorry, omylem to šlo také do diskuse)

Arne1

A jaké číslo by se mělo zobrazovat ? Číslo té brány ? Ale tam se zpětně nikdo nedovolá. To, že někdo soukromně nebere hovory z neznámých čísel je irelevantní paranoia, ve firemním prostředí naprosto nemyslitelná.
A zase to tak velká firma nebude. Opravdu velké firmy mají přímé propojení s ústřednou operátora a jsou začleněné do jeho číslovacího plánu. Nicméně, s dnešními tarify je to spíše neschopnost té firmy dohodnout slušný tarif pro volání do mobilní sítě. Například na brněnském VUT bylo před lety napřed taky takové „anonymní volání“, pak se se dvěma operátory dohodlo propojení ústředen a každé interní telefonní číslo mělo tře ekvivalenty u různých operátorů. V současné době je to propojení na vyšší úrovni, dohoda o porpojení s jedním operátorem a ceny jsou nastavené tak, že nikoho nezajímá jestli se volá na pevnou nebo do mobilní sítě.

Verune

Mělo by se zobrazovat číslo telefonu, ze kterého bylo voláno, právě aby se dalo zavolat zpět, když náhodou volaný hovor zmešká.